Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Po meczu w rozmowie z trenerem zawodniczki Sokoła nie miały dobrych humorów. Sprawiały wrażenie złych na siebie, że wypuściły ten wygrany po dwóch setach mecz.   fot. Marek Holak

Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek mogileński Sokół ma dwa punkty przewagi nad najgroźniejszym rywalem - Politechniką Poznań.

7 lutego, w sobotni wieczór, w hali sportowej przy ul. Grobla przez dwie godziny trzymał w napięciu świetny mecz Sokoła Mogilno z Pałacem II Bydgoszcz. Mecz był przełożony z innego terminu, ponieważ Pałac przebywał na obozie sportowym. Widać to było w pierwszych dwóch setach, gdy ambicja i świetna gra Sokoła, spowodowała, że kibice przecierali oczy ze zdumienia. Pałac sprawiał wrażenie drużyny, która nie wie gdzie się znalazła i nie potrafi sobie poradzić z serwisem, atakiem, odbiorem i blokiem mogilnianek. A zawodniczki grające w Pałacu to aktualny z ubiegłego roku mistrz Polski kadetek. Sokół pewnie jednak wygrał dwa pierwsze sety. Dodatkowo niesiony był dopingiem dużej ilości kibiców, która zagrzewała sokolanki do walki przez 5 setów.

Pałac właściwie zaczął grać dopiero od początku III seta, gdy przy stanie 11:11, zawodniczki z Bydgoszczy wykonały kapitalny atak z krótkiej piłki. Od tego momentu praktycznie nie oddały już inicjatywy do końca spotkania. Wygrały kolejne dwa sety i także w tie breaku były lepsze.

Sokół przegrał u siebie z Pałacem 2:3 (25:18, 25:21, 23:25, 18:25, 10:15)

Wyjątkowo ważne wydarzenia czekają kibiców siatków w najbliższy weekend. W sobotę, 15 lutego o 15.00 Sokół rozegra decydujący mecz z Politechniką Poznań. Mecz prawdopodobnie zadecyduje o tym, czy Sokół utrzyma VI miejsce w lidze. Tym samym zapewni sobie grę w II lidze w nowym sezonie bez konieczności rozgrywania meczów fazy play-off.

Za to w niedzielę, 16 lutego, Sokół rozegra u siebie o 15.00 mecz z SMS Police. Na zakończenie rozgrywek 7 marca sokolanki wyjeżdżają do Kościana.