- Złota dziesiątka sportowców, trener roku i działacz roku 2019 fot. Paweł Lachowicz

Pływaczka powtórzyła ten sukces z roku 2018. Trenerem roku 2019 został Michał Muszyński. Działaczem roku 2019 Adam Krasicki.

Bankiet Sportowy z okazji XIX Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Ziemi Mogileńskiej 2019 roku odbył się 27 lutego w restauracji Józefina w Mogilnie. Na uroczystość przybyli zawodnicy i zawodniczki z najlepszej dziesiątki. Towarzyszyli im najbliżsi, trenerzy, działacze, prezesi klubów sportowych.
Poza pucharami i dyplomami od redakcji Pałuk, sportowcy z poszczególnych gmin otrzymali także nagrody od starosty mogileńskiego, wójtów i burmistrzów. W tym roku w dziesiątce reprezentowane były 4 gminy z terenu ziemi mogileńskiej - Dąbrowa, Mogilno, Strzelno i Trzemeszno. Całe podium obsadzili przedstawiciele gminy Mogilno.

Na podstawie przesłanych do redakcji kuponów i głosowania sms-owego dziesiątka najpopularniejszych sportowców przedstawia się następująco:

1. Weronika Michalska - pływanie (gmina Mogilno)

2. Nina Michalska - pływanie (gmina Mogilno)

3. Maciej Kopiński - piłka nożna (gmina Mogilno)

4. Filip Loks - piłka nożna (gmina Mogilno)

5. Jakub Wojciechowski - piłka nożna (gmina Strzelno)

6. Agnieszka Kędzierska - nordic walking (gmina Trzemeszno)

7. Jacek Lewandowski - piłka nożna (gmina Dąbrowa)

8. Tobiasz Piotrowicz - piłka ręczna (gmina Strzelno)

9. Gracjan Gawroński - piłka nożna (gmina Mogilno)

10. Julita Piechnik - taniec sportowy (gmina Mogilno).

Działacza i trenera roku 2019 ze zgłoszonych kandydatur wybrała kapituła konkursu. Działaczem Roku 2019 został Adam Krasicki (organizator imprez biegowych - Mogilno), a za Trenera Roku 2019 uznano Michała Muszyńskiego (siatkówka - Sokół Mogilno)

Dziękujemy Czytelnikom za liczny udział w naszej zabawie, a wszystkim zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy.

Szczegółowe wyniki głosowania na wszystkich 28. nominowanych sportowców opublikujemy w najbliższym numerze tygodnika Pałuki w czwartek, 5 marca.

Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 27 II 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.