Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wjazd grupy cyklistów nastąpił z Placu św. Wojciecha w Strzelnie fot. Magdalena Lachowicz

W ramach konkursu dofinansowanego przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego pn. Rajdy rowerowe Szlakiem Piastowskim i św. Jakuba dla dzieci, młodzieży i członków PTTK promujące lokalne dziedzictwo historycznych Kujaw, 12 września strzeleński Oddział PTTK z prezesem Zbigniewem Domańskim zorganizował rodzinny rajd rowerowy.

Przebiegał on pod hasłem Całe Strzelno na rowery Szlakiem Piastowskim i św. Jakuba. Około 100 cyklistów ze Strzelna, Konina, Słupcy, Gniezna, Goliny, Pobiedzisk, Inowrocławia i Kruszwicy przemierzyło trasę lasami miradzkimi ze Strzelna przez Łąkie do Miradza. Tam w Zielonej Klasie odbyły się liczne atrakcje, w tym konkursy krajoznawcze z nagrodami. O walorach lasów miradzkich opowiedział inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Miradz Wojciech Wojtasiński. Nie zabrało turystycznego poczęstunku przygotowanego przy myśliwskim grillu oraz domowych wypiekach. Każdy uczestnik rajdu otrzymał też pamiątkowe gadżety, w tym breloki ufundowane przez strzeleński PTTK.

Rajd zorganizowany został przez PTTK w Strzelnie przy współpracy Stowarzyszenia Pomocna dłoń, DPS w Siemionkach i strzeleńskiego Domu Kultury.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 14 IX 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.