Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana

Uroczystości

Przesunięty został termin pierwszej komunii św. w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie i parafii św. Józefa Rzemieślnika w Trzemżalu.

Tradycyjnie w Wielką Sobotę święcone są pokarmy w koszyczku wielkanocnym. W tym roku, po raz kolejny z powodu epidemii, święta wiążą się z ograniczeniami i restrykcjami.

Zgodnie z rozporządzeniem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka na terenie archidiecezji gnieźnieńskiej, w czasie stanu epidemii, tradycyjne błogosławieństwo wielkanocnych pokarmów odbędzie się, jednak wyłącznie przy kościołach i na otwartym terenie.

7 lutego w Trzemesznie uczczono 81. rocznicę masowych deportacji Polaków w głąb Związku Radzieckiego.

2 lutego w auli Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich w Bielicach odbyła się uroczystość przekazania placówki do prowadzenia Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

22 stycznia na Wzgórzu św. Wojciecha w Strzelnie odbyły się uroczystości związane z 158. rocznicą wybuchu powstania styczniowego, największego w XIX wieku polskiego zrywu narodowego.

Obchodzone dzień po dniu święto babci, a następnie dziadka to wyjątkowa okazja wymagająca specjalnej oprawy. Oprócz własnoręcznie przygotowanych laurek, nawet kilkuletni wnukowie mogą zaskoczyć swoich dziadków słodkim upominkiem, przygotowanym pod okiem rodziców. Poniżej publikujemy sprawdzony przepis na muffinki, które zawsze się udają i smakują wyśmienicie. Recepturę otrzymaliśmy od jednej z czytelniczek.

W środę, 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. w tym dniu odprawiane są w kościołach tak, jak w niedzielę. Podczas mszy św. będzie można nabyć poświęcone kadzidło i kredę. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie przemarszu ulicami Strzelna i Mogilna Orszaku Trzech Króli.

Na cmentarzu parafialnym w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie), 31 grudnia odbyła się uroczystość 102. rocznicy wyzwolenia Wójcina.

W 102. rocznicę udziału Strzelna w Powstaniu Wielkopolskim, 2 stycznia na strzeleńskiej nekropolii odbyły się uroczystości patriotyczne.

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.