Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pod pamiątkową tablicą spotkały się delegacje, by złożyć kwiaty i zapalić znicze w rocznicę wybuchu II wojny światowej fot. Joanna Świetnicka

Uroczystość przy pamiątkowej tablicy prowadził wójt Marcin Barczykowski.

3 września w Sucharzewie (gm. Dąbrowa) pod obeliskiem z tablicą poświęconą pierwszemu powojennemu sołtysowi wsi Władysławowi Rachelowi, aresztowanemu przez UB i rozstrzelanemu 26 września 1946 roku za współpracę z Armią Krajową, zainaugurowano gminne obchody 79. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

W uroczystości pod obeliskiem przy świetlicy wiejskiej wzięli udział członkowie rodziny sołtysa Rachela na czele z najstarszą córką Melanią, mieszkańcy sołectwa, samorząd gminy Dąbrowa i delegacje organizacji społecznych i politycznych oraz szkolne. Okolicznościowy referat wygłosił uczeń szkoły w Parlinie. Odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego, Rotę, złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 4 IX 2018

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.