Licytację m.in. obrazu mogileńskiego klasztoru namalowanego i ufundowanego przez Katarzynę Holak prowadził instruktor GOKiR w Jeziorach Wielkich Michał Burdziński fot. Magdalena Lachowicz

13 stycznia po raz 24. w Strzelnie i Jeziorach Wielkich zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Od kilku lat obie gminy grają w jednym sztabie, który działa przy strzeleńskim liceum. Na ulicach i terenach wiejskich gminy Strzelno i Jeziora Wielkie kwestowało 147 wolontariuszy.
Tego dnia odbył się halowy turniej piłki nożnej, drużynowy turniej tenisa stołowego, bieg Policz się z cukrzycą na dystansie 5 km. Po południu w domu kultury odbył sie wielki koncert lokalnych zespołów i artystów połączony z licytacją ofiarowanych na WOŚP przedmiotów. Całość zakończyła się światełkiem do nieba na strzeleńskim rynku. W tym roku zebrano rekordową sumę 62.761,57 złotych. To aż o 14.636,79 zł więcej niż w poprzednim finale.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 17 stycznia.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 14 I 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.