Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

O strzeleńskich zabytkach w sztuce malarskiej opowiadał artysta Waldemar Zyśk z Bydgoszczy fot. Magdalena Lachowicz

W niedzielę, 3 marca strzeleński Oddział PTTK im. Antoniego Słowińskiego z prezesem Zbigniewem Domańskim, strzeleńska parafia wraz ze znajdującym się na Wzgórzu św. Wojciecha Muzeum Ottona i Bolesława oraz Miejska Biblioteka Publiczna włączyły się czynnie w obchody święta przewodników turystycznych.

Tego dnia oferowane było bezpłatne zwiedzanie Pomnika Historii, czyli Ponorbertańskiego Zespołu Klasztornego. Z oferty strzeleńskiego PTTK skorzystała ponad 100-osobowa grupa turystów, przewodników oraz mieszkańców i młodzieży. Dzięki temu mogli oni poznać nieznane, a także odkryć na nowo znane już zabytki Strzelna. Oprócz zwiedzania kościołów uczestnicy zwiedzili też wystawę Strzelnian droga do wolności. W 100-lecie odzyskania niepodległości i 100-lecie Powstania Wielkopolskiego, która zorganizowana jest w muzeum. Po zwiedzaniu uczestnicy spotkali się strzeleńskiej bibliotece, gdzie w jej czytelni podczas integracyjnego spotkania przy kawie i ciastku wysłuchali prelekcji Koniński słup drogowy z XII w. Czas zebranym umiliła też muzyka i poezja W strzeleńskim i bydgoskim atelier w wykonaniu bydgoskich artystów.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 4 III 2019

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.