Opiekunka Klubu Europejskiego Aldona Matuszak wraz z burmistrzem Strzelna Dariuszem Chudzińskim na strzeleńskim rynku prezentują flagę Unii Europejskiej fot. Magdalena Lachowicz

9 maja w Strzelnie odbyły się obchody Dnia Europy.

Głównym punktem uroczystości była Parada Schumana. Młodzież i dzieci, uczniowie szkół z terenu gminy, pracownicy jednostek samorządowych oraz chętni mieszkańcy przemaszerowali ulicami miasta ze strzeleńskiego ratusza na rynek, przy okazji prezentując barwy wylosowanego wcześniej kraju Unii Europejskiej. Na rynku wszyscy odśpiewali hymn UE oraz zatańczyli integracyjny taniec. Nie zabrakło informacji dotyczących 15 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

Głównym organizatorem Dnia Europy był Klub Europejski działający od 16 lat najpierw przy Gimnazjum, a obecnie przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 16 maja. Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 10 V 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.