Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail


Harcerze z województwa kujawsko-pomorskiego podczas uroczystości pod Monte Cassino fot. Arkadiusz Przybyszewski

Blisko 150 osobowa grupa kujawsko-pomorskich harcerzy w tym 12 harcerzy z hufca w Mogilnie uczestniczyła w obchodach 75. rocznicy bitwy pod Monte Cassino, które odbyły się  we Włoszech.

Główne wydarzenia odbyły się 18 maja z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy i jego małżonki oraz Prezydenta Republiki Włoskiej Sergio Mattarella z córką,  delegacji Rządu i wojska na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Obchody zaczęły się uroczystą mszą św., którą odprawił bp Józef Guzdek.

Poza uczestnictwem w głównych uroczystościach w ramach wyprawy był również czas na zwiedzanie Wiednia, Wenecji, Florencji, Pizy, Fiuggi, Rzymu i Watykanu oraz udział we mszy św. na Placu św. Piotra w Watykanie. Dzień wcześniej harcerze z mogileńskiego hufca brali udział w uroczystości, podczas której weterani II Korpusu Polskiego złożyli wieniec przed pomnikiem swojego dowódcy gen. Władysława Andersa w miejscowości Cassino. Harcerze powrócili do Polski 21 maja.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 22 V 2019

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.