Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Symboliczny wolny głos do urny oddaje burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński fot. Magdalena Lachowicz

4 czerwca w Strzelnie rozpoczęły się obchody związane z 30. rocznicą rozpoczęcia przemian demokratycznych w Polsce. Tyle właśnie mija od obrad Okrągłego Stołu i wyborów 4 czerwca.

Organizatorzy zaprosili chętnych mieszkańców i społeczność szkół do udziału w Promienistym marszu wolności. Każdy mógł rozpocząć marsz dokładnie z tego miejsca, gdzie akurat się znajdował. Cel był jeden - Rynek w Strzelnie. Przybyłe osoby, tworzyły więc promienie wolności. Harcerze z drużyny Mali Odkrywcy przedstawili szczegółowo historię przemian, które dokonywały się w Polsce 30 lat temu. W strzeleńskich obchodach oprócz licznie zgromadzonej młodzieży i dzieci uczestniczyli też mieszkańcy, którzy 30 lat temu brali czynny udział w przemianach, a obecnie tworzą trzon Towarzystwa Miłośników Miasta Strzelna Na zakończenie uroczystości wszyscy chętni mogli oddać swój symboliczny głos za wolność do urny przygotowanej na rynku.
Kontynuacja obchodów odbędzie się 6 czerwca. O 16.00 ze Wzgórza św. Wojciecha wyruszy 30 kilometrowy rowerowy rajd wolności. Natomiast o 18.00 na placu przy hali sportowej (ul. Topolowa) rozpocznie się Piknik wolności. Gościem specjalnym będzie Leonard Szymański - poseł na Sejm wybrany w pierwszych wolnych wyborach. Podczas pikniku nie będzie tylko na poważnie. Wieczorem rozpocznie się świętowanie z zespołem muzycznym Sonet. 
Organizatorami uroczystości są MGOKiR, Miejska Biblioteka Publiczna, PTTK i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie.
Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy

Magdalena Lachowicz, 4 VI 2019

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.