Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail


Marian Przybylski przybliżył uczestnikom pikniku historię przemian, które dokonywały się na ziemi strzeleńskiej przed 30 laty fot. Magdalena Lachowicz

6 czerwca w Strzelnie odbyła się druga część obchodów związanych z 30. rocznicą rozpoczęcia przemian demokratycznych w Polsce.

O16.30 ze Wzgórza św. Wojciecha wyruszył 30 kilometrowy rowerowy rajd wolności zorganizowany przez strzeleński Oddział PTTK. Natomiast o 18.00 na placu przy hali sportowej rozpoczął się Piknik wolności. Zebrani wysłuchali programu artystycznego w wykonaniu harcerzy z drużyny Mali odkrywcy oraz zajadali się przygotowanymi piknikowymi przysmakami. Gościem specjalnym był Leonard Szymański - poseł na Sejm X kadencji, działacz Solidarności od 1980 roku, który opowiedział kilka słów związanych z przemianami, które miały miejsce 30. lat temu. Oprócz niego w pikniku uczestniczyli strzelnianie, którzy 30. lat temu brali czynny udział w przemianach Polski na terenach gminy Strzelno, wśród nich Marian Przybylski, który opowiedział o tamtych czasach, Jan Szarek i Heliodor Ruciński. Wspólne świętowanie uświetniła muzyka zespołu Sonet. 

Organizatorami uroczystości byli MGOKiR, Miejska Biblioteka Publiczna, PTTK i Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 13 czerwca.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 7 VI 2019

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.