Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wyślij zdjęcie dziecka
Prymas zwiedził też rozwijającą się stadninę koni, która jest elementem działalności Stowarzyszenia, miał okazję pogłaskać i nakarmić klacz Britney  fot. Paweł Lachowicz

Działające w Strzelnie Ogólnopolskie Stowarzyszenie Ecce Homo z prezesem Lidią Chudzińską oddało do użytku stworzone miejsce na rekreację i wypoczynek dla mieszkańców. 

W Łąkiem opodal starej plaży stanęła figura Chrystusa Frasobliwego przykryta mansardowym dachem, obok niej ławki, stół, lampa solarna, kosze na odpady selektywne. Zamontowana została także tablica ze strofami wiersza Cypriana Kamila Norwida Moja piosnka, dedykowana tym, którzy nauczyli mieszkańców kochać ziemię, na której mieszkają. Znalazła się też tablica z napisami patriotyczno-historycznymi o marszałku Józefie Piłsudskim, jako miłośniku koni i pszczelarzy, jest też notatka o historii wsi Łąkie. Cały teren został też wybrukowany kamieniem bazaltowym. Wszystkie urządzenia wykonane zostały z drewna w technice giętych naturalnie konarów dębu i desek.

We wtorek, 18 czerwca powstałe miejsce rekreacji wraz z figurą Jezusa Frasobliwego w obecności zgromadzonych mieszkańców, władz stowarzyszenia, księży strzeleńskiej parafii poświęcił Prymas Polski abp. Wojciech Polak w asyście proboszcza ks. kanonika Ottona Szymków. W uroczystości uczestniczyli harcerze z drużyny Mali odkrywcy działającej przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi w Strzelnie, którzy przy kapliczce pełnili honorową wartę. Piosenki o ukochaniu polskiej ziemi zaśpiewały członkinie zespołu śpiewaczego Kujawianki.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 27 czerwca. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 19 VI 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.