Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Strażacy z miejscowej jednostki OSP w procesji wokół kościoła  nieśli relikwie św. Ignacego Loyoli fot. Paweł Lachowicz

31 lipca przypadło liturgiczne wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli, nawróconego rycerza, który poświęcił swoje życie Bogu. Założył Towarzystwo Jezusowe i jest uznawany za wybitnego znawcę duszy ludzkiej.

W związku z tym w parafii p.w. Św. Ignacego Loyoli we Wronowych (gm. Strzelno) odbył się parafialny odpust, czyli dzień patrona. W tym roku uroczystości odpustowe miały szczególny wymiar. Związane były z wprowadzeniem do kościoła relikwii patrona. Obchody rozpoczęły się 27 lipca, wtedy odbyły się pierwsze rekolekcje przed wprowadzeniem relikwii św. Ignacego Loyoli. Kolejne nauki rekolekcyjne odbywały się przez kolejne dni, aż do dnia odpustu. Rekolekcje poprowadził o. Tadeusz Domeracki SJ z zakonu Jezuitów z Torunia - spowiednik, kaznodzieja i opiekun wspólnoty Lew Judy. Główne uroczystości odpustowe połączone z wprowadzeniem relikwii św. Ignacego Loyoli odbyły się w środę, 31 lipca podczas mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. biskupa Bogdana Wojtusia.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 8 sierpnia.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 5 VIII 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.