Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Po raz pierwszy podczas festynu zorganizowany był konkurs na tort pomidorowy. Wykonany tort prezentuje szefowa KGW Kanwa z Orchowa Halina Hadrich fot. Paweł Lachowicz

11 sierpnia w Jeziorach Wielkich odbyła się największa na terenie powiatu mogileńskiego wakacyjna impreza jaką jest Wielki Festyn Pomidorowy. W tym roku był on zorganizowany już po raz siedemnasty.

W trakcie imprezy gmina Jeziora Wielkie gościła wiele firm zajmujących się produkcją nasion, środków ochrony roślin, nawozów, folii, przetwórstwa oraz producentów pomidorów. Dla zgromadzonej publiczności organizatorzy zapewnili wiele atrakcji w postaci zabawnych konkurencji rekreacyjnych związanych z pomidorami, wielką bitwę pomidorową, konkurs na największego pomidora, mini wesołe miasteczko, zupę pomidorową z kuchni polowej, paradę pomidorową oraz występy artystyczne licznych wykonawców estradowych. W tym roku po raz pierwszy odbył się konkurs na tort pomidorowy oraz konkurs na najładniejsze stoisko dla Kół Gospodyń Wiejskich. 

W bloku artystycznym odbył się koncert Jeziorańskiej Orkiestry Dętej, występy artystyczne lokalnych artystów oraz zespołów. Jak co roku organizatorzy zadbali, by podczas festynu mogli dobrze bawić się zarówno dorośli, jak i młodzież. Oprócz gwiazdy wieczoru - Piękni i Młodzi - na jeziorańskiej scenie wystąpił Dawid Janiak z Inowrocławia z zespołem.

Organizatorem festynu jest Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich. Patronat prasowy sprawował Tygodnik Pałuki i Ziemia Mogileńska.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w środę, 14 sierpnia.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 13 VIII 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.