Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Starostowie dożynek przekazują chleb i bukiet kwiatów na ręce proboszcza strzeleńskiej parafii i burmistrza Strzelna fot. Magdalena Lachowicz

15 sierpnia parafianie oraz chętni mieszkańcy gminy Strzelno mieli okazję uczcić święto plonów. Parafialne dożynki  w tym roku połączone były z gminnym świętem plonów.

Dożynki rozpoczęły się zbiórką delegacji z wieńcami i koronami dożynkowymi oraz pozostałych wiernych na strzeleńskim rynku. Barwny korowód dożynkowy  prowadzony przez Strzeleńską Orkiestrę Dętą i starostów dożynek przemaszerował na Wzgórze św. Wojciecha, do bazyliki. W korowodzie podążały delegacje z wieńcami, koszami owoców, chlebem i koronami dożynkowymi, władze gminy i powiatu oraz parafianie i sympatycy strzeleńskiej parafii. O 11.30 w bazylice rozpoczęła się uroczysta koncelebrowana msza św. dziękczynna za zebrane plony połączona z poświęceniem koron żniwnych. Zakończeniem tegorocznego święta plonów było spotkanie przy zabytkowej rotundzie św. Prokopa przy wyśmienitej grochówce oraz domowych wypiekach.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 22 sierpnia.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 16 VIII 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.