Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wyślij zdjęcie dziecka
Montaż słowno - muzyczny pod pomnikiem przedstawiły zuchy z Gromady Zuchowej Miłośnicy przyrody fot. Magdalena Lachowicz

1 września w Strzelnie odbyły się uroczyste obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Obchody rozpoczęły się okolicznościową eucharystią w intencji ojczyzny i poległych w strzeleńskiej bazylice. Po mszy wszyscy chętni udali się pod pomnik ofiar II wojny światowej przy ul. Kolejowej. Tam zuchy z Gromady Zuchowej Miłośnicy przyrody zaprezentowały montaż słowno-muzyczny przypominający wydarzenia sprzed 80. lat. Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił chór Harmonia. Nie zabrakło przemówienia burmistrza Dariusza Chudzińskiego i modlitwy prowadzonej przez ks. kanonika Ottona Szymków.

Organizatorami obchodów byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strzelnie, parafia pw. św. Trójcy w Strzelnie i Urząd Miejski w Strzelnie.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 3 IX 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.