Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Harcerze umieszczają tabliczkę pamiątkową przy mogile zbiorowej powstańców wielkopolskich w Siedlimowie fot. Paweł Lachowicz

15 października w ramach akcji pn. Dbamy o miejsca pamięci Powstania Wielkopolskiego w Wójcinie, Siedlimowie i Kościeszkach (gm. Jeziora Wielkie) odbyły się uroczystości upamiętnienia tabliczkami grobów powstańczych.

Wydarzenie to mogło zaistnieć dzięki wieloletniemu programowi Niepodległa. Wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz zaprosił do udziału w inicjatywie między innymi Związek Harcerstwa Polskiego, Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Wojska Obrony Terytorialnej, Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych oraz Instytut Pamięci Narodowej. Głównym celem jest stworzenie dokumentacji upamiętnień związanych z tym ważnym dla naszego województwa wydarzeniem historycznym.

Na apel wojewody odpowiedziała 39. Drużyna Harcerska im. Władysława Sikorskiego ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich z Wójcina, która dotarła do miejsc spoczynku powstańców na terenie gminy, Uroczystości upamiętniające bohaterów rozpoczęły się na cmentarzu w Wójcinie, następnie licznie zebrani udali się na cmentarz w Siedlimowie i na końcu na cmentarz w Kościeszkach.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 17 października. Więcej zdjęć w naszej galerii, a film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 16 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.