Sala strzeleńskiego domu kultury podczas koncertu wypełniona była po brzegi fot. Magdalena Lachowicz

Z okazji Dnia Kobiet na niedzielę 8 marca dom kultury w Strzelnie zaprosił wszystkich chętnych mieszkańców na wspólne obchody kobiecego święta.

Tego popołudnia odbył się koncert grupy HALS. Grupa artystów z gdyńskiego Teatru Muzycznego w programie estradowym pod tytułem „Piosenka jest dobra na wszystko” zaprezentowała największe polskie przeboje sprzed wielu lat. Prezentowane przez nich utwory były chętnie śpiewane przez zebranych widzów w każdym wieku. Piosenki te udowadniały, że warto iść przez życie z uśmiechem, radością i piosenką. Utwory, które artyści śpiewali, przypominały lata od 50. do 90. ub.w. Łączone były z dowcipnym komentarzem, który stworzył muzyczny program estradowy ze sporą ilością satyry. Pośród wielu wykonywanych utworów można było usłyszeć takie przeboje, jak „Parasolki”, „Dwudziestolatki”, „Do zakochania jeden krok”, „Czarny Alibaba”, czy też „Niech żyje bal”. Interpretacja tych utworów potraktowana była z dużym przymrużeniem oka, aczkolwiek nie przeszkadzało to w tym, by odbiorcy mogli dokładnie wsłuchać się w tekst i melodię piosenek.

W spektaklu wzięło udział czworo zawodowych artystów: Beata Andraszewicz, Mirosław Rymarz, Jan Mazur oraz Jan Krenc. Oprócz zespołu na scenie zaprezentowały się także lokalne artystki Sandra Wawer i Maja Królak, szlifujące swój wokalny talent w strzeleńskim domu kultury, które zaśpiewały kilka utworów o kobietach. Z rąk dyrektora Pawła Gębali otrzymały czerwone róże. Natomiast burmistrz Dariusz Chudziński z okazji Dnia Kobiet wręczył bukiet kwiatów dla wszystkich pań na ręce szefowej Gminnej Rady Kobiet Cecylii Skoniecznej.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 8 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.