Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Popołudnie upłynęło na wspólnych rozmowach, w trakcie których panie miały okazję opowiedzieć o swoich zainteresowaniach fot. Joanna Świetnicka

Płeć piękna dostała po różyczce oraz wypiła lampkę wina. Całości dopełniła artystyczna niespodzianka.

W świetlicy wiejskiej w Wyrobkach (gm. Mogilno) 8 marca miała miejsce uroczystość z okazji Dnia Kobiet. Adresowana była do mieszkanek sołectwa Wyrobki. Panie nie zawiodły organizatorów i na imprezę przybyły w licznym składzie. Kiedyś na wsiach po robocie wspólnie darły pierze, przędły wełnę, kisiły kapustę i śpiewały. Dziś o taką wspólnotę trudniej. Ale kobiety z sołectwa Wyrobki stwierdziły, że wystarczą dobre chęci, żeby się skrzyknąć, żeby zrobić coś dla siebie i innych. Spotkanie prowadziła sołtys sołectwa Wyroki Zofia Gąsior.
Na początku były życzenia, które w imieniu uczestniczących w spotkaniu mężczyzn złożył Franciszek Smuszkiewicz, toast lampką wina i sto lat zaśpiewane na stojąco. Panie otrzymały po różyczce i słodkiej niespodziance. Całości dopełniła artystyczna niespodzianka. Zespół Kalina z Chabska przygotował wiązankę humorystycznych pieśni ludowych. Wystąpił w składzie: Barbara Zarywska (opiekun zespołu), Blandyna Lewandowska, Teresa Danielewicz, Jolanta Petla, Maria Rogowicz, Stanisław Danielewicz, Maria Petla. Wszystko przy akompaniamencie instruktora Dawida Sobeckiego. Atrakcją był taniec z kukłami w wykonaniu Jacka Kuranta, który umilił wszystkim czas również muzycznie.
Na sali panował kawiarniany nastrój. Na stołach znalazły się smakowite potrawy. Nie zabrakło też słodkich wypieków. Przygotowaniem kulinarnych rarytasów zajęło się małżeństwo Sylwia Piotrowicz i Przemysław Piotrowicz z Wszednia. Panie obsługiwali mężczyźni uczestniczący w spotkaniu.
Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Panie degustowały potrawy i w rozmowach z sentymentem wspominały dawne czasy.
W organizację uroczystości zaangażowali się: sołtys sołectwa Wyrobki Zofia Gąsior wraz z radą sołecką w składzie: Bożena Polak, Jarosław Konieczka, Roman Owczarzak, Jadwiga Polak, Franciszek Smuszkiewicz, Wojciech Wencki, Mirosław Karczmarz przy wsparciu Waldemara Żelaznego.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Joanna Świetnicka, 9 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.