Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Banner górny billboard
Nowe wyposażenie dla strażaków na ręce prezesa OSP w Strzelnie Włodzimierza Jopka i wiceprezesa Marka Wziętka przekazali burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński i przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Dubicki fot. OSP Strzelno

Ze względu na pandemię koronawirusa obchody Dnia Strażaka w Strzelnie ograniczone zostały tylko do udziału w eucharystii, z zachowaniem wszelkich zasad ostrożności.

4 maja podczas uroczystej mszy św. w strzeleńskiej bazylice, sprawowanej przez proboszcza parafii ks. kanonika Ottona Szymków, miejscowi strażacy obchodzili przypadający tego dnia Dzień Strażaka.

Po mszy proboszcz poświęcił przekazany dla strzeleńskiej jednostki OSP przez władze miasta sprzęt strażacki, w tym między innymi węże strażackie, ubrania koszarowe trzyczęściowe - elanobawełna, ubrania specjalne typu Nomex, hełmy strażackie białe Gallet, kamizelki odblaskowe z napisem Straż oraz zakupione na działania związane z koronawirusem spalinowe opryskiwacze plecakowe wraz z detergentem.

Zarówno burmistrz Dariusz Chudziński, jak i wicestarosta Marian Mikołajczak skierowali do strażaków słowa otuchy podczas udziału w ciężkich akcjach ratowniczo-gaśniczych, szczególnie w czasach trwającej pandemii. Podkreślali, że strażacy są jedną z grup najwyższego zaufania społecznego i pełnią ofiarnie swoją służbę nie tylko w walce z żywiołem, ale również walczą o nasze życie na pierwszej linii frontu w wypadkach samochodowych.

Magdalena Lachowicz, 7 V 2020

Reklama na stronie
Agro-Dąbrówka

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.