Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Elżbieta Piniewska otrzymała od burmistrza wiosenną kompozycję kwiatową w szkle fot. Magdalena Lachowicz

27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze całkowicie wolne wybory do Rad Gmin.

Były one efektem uchwalonej 8 marca 1990 roku ustawy o samorządzie terytorialnym. Ustawa została przygotowana przez Senat RP, wyłoniony w wyborach 4 czerwca 1989 roku. Dzień 27 maja obchodzony jest jako dzień pracowników samorządowych.
W Strzelnie, ze względu na pandemię koronawirusa, świętowanie 30. rocznicy wolnych wyborów samorządowych zostało ograniczone do minimum. Dokładnie 27 maja o 12.30 w sali obrad Urzędu Miejskiego odbyło się spotkanie burmistrza Dariusza Chudzińskiego, wicestarosty Mariana Mikołajczaka i przewodniczącego Rady Miejskiej Piotra Dubickiego z kierownikami wydziałów ratusza i jednostek podległych gminie. Gościem specjalnym była Elżbieta Piniewska - przewodnicząca Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas spotkania włodarz gminy wraz z panią przewodniczącą podziękowali samorządowcom za pracę na rzecz lokalnej społeczności - Spotkaliśmy się, by świętować 30. lecie samorządu. Są z nami przedstawiciele wszystkich samorządów: wojewódzkiego, powiatowego i gminnego. Dziwna konfiguracja, święto samorządu, a u nas dyrektorzy szkół, kierownik MGOPS, Domu Kultury, ZGKiM, pracownicy ZAZ, szefowa kwarantanny, kierownicy jednostek podległych gminie i referatów ratusza. Co się dzieje. Odpowiedź jest prosta - wszyscy tworzymy jedną rodzinę. Tworzymy jeden, wspólny samorząd. To dzisiejsze święto demokracji jest powodem tego, żeśmy się dzisiaj tutaj spotkali. Myślę, że Strzelno po ostatnich wyborach samorządowych nabiera zupełnie innego wyglądu. Znaleźliśmy się w zupełnie innym miejscu, mamy zupełnie inną perspektywę. Zobaczcie wokół nas prawie zupełnie nowe twarze. Kierownicy jednostek się pozmieniali i nadal się zmieniają. Powracamy do normalności. Mam nadzieję, że kolejne lata, kolejne dziesięciolecie samorządu terytorialnego będzie miało w Strzelnie zupełnie inną wartość. Tego sobie i państwu z okazji tego święta życzę - mówił Dariusz Chudziński.
Po wystąpieniach obecnych gości były upominki, kawa i tort, którym dzielił burmistrz Chudziński.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 27 V 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.