Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Jarmark Benedyktyński w 2008 roku rozłożył się nad Jeziorem Mogileńskim   fot. arch. Pałuk

Od 22 lat patronem Mogilna jest św. Benedykt, jednocześnie patron Europy. Od 22 lat organizowane były w tych dniach Dni Benedyktyńskie.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa uroczystości są okrojone. Dzisiaj o 18.00 w klasztorze odbędzie się msza św., podczas której nastąpi zawierzenie miasta Mogilna - św. Benedyktowi.

Przypomnijmy, że 4 marca 1998 roku Rada Miejska podjęła uchwałę o ustanowieniu św. Benedykta patronem Mogilna. Stało się to na wniosek ówczesnego dziekana mogileńskiego, proboszcza parafii klasztornej ks. Stanisława Podlewskiego oraz redakcji wydawanego w klasztorze miesięcznika Benedictum Dobre Słowo.

8 marca 2006 roku Watykańska Kongregacja do spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów zatwierdziła św. Benedykta Opata jako patrona przed Bogiem dla miasta Mogilna.

Marek Holak, 11 VII 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.