Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wejście hitlerowców 11 września do Mogilna i rozstrzeliwania mieszkańców przypomniał historyk Andrzej Jakubowski   fot. Marek Holak

Dokładnie 81 lat temu, 11 września 1939 roku po kilku dniach obrony Mogilna, hitlerowcy zdobyli miasto i rozpoczęli trwającą 6 lat okupację, prześladowania, mordowanie mieszkańców, wywózki do obozów koncentracyjnych, wysiedlenia.

Trwa renowacja Pomnika Wdzięczności na mogileńskim rynku, dlatego uroczystości upamiętniające 81. rocznicę bohaterskich obrońców Mogilna odbyły się 11 września na cmentarzu przy Mauzoleum Pomordowanych mogilnian w czasie II wojny światowej.

Burmistrz Leszek Duszyński apelował do zebranych, by reagować na wszelkie przejawy nietolerancji, nienawiści wobec drugiego człowieka. Mówił, że każdy człowiek jest inny i każdemu należy się szacunek, bo w przeciwnym wypadku rodzą się systemy totalitarne. Każdy zaś totalitaryzm rodzi się powoli, zawłaszcza coraz większe obszary naszego życia i takie zjawisko możemy w tej chwili obserwować w różnych częściach świata. Burmistrz apelował, że każdy z nas jest odpowiedzialny za to, by tak tragiczne wydarzenia jak II wojna światowa już nigdy się nie powtórzyły.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marek Holak, 11 IX 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.