Okolicznościowy tort trzeba było koniecznie uwiecznić na zdjęciach   fot. Marek Holak

Jako, że wybuch pandemii koronawirusa nie pozwolił zorganizować w maju jubileuszowych uroczystości, odbyły się one we wtorek 22 września w Restauracji Boss w Mogilnie.

50 lat temu w maju 1970 roku z inicjatywą powstania Klubu Seniora w Mogilnie wyszli członkowie Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów na walnym zgromadzeniu. Wybrali komisję kulturalno-oświatową w składzie: Antoni Nowicki - przewodniczący, Stefania Fajfer - członek i Gabriela Biskupińska - członek. Na przestrzeni tych 50 lat opiekunami klubu z ramienia Domu Kultury byli Anna Barczak, Krzysztof Twarużek i Grażyna Lewandowska.

Jako, że wybuch pandemii koronawirusa nie pozwolił zorganizować w maju jubileuszowych uroczystości, odbyły się one we wtorek 22 września w Restauracji Boss w Mogilnie. Uroczystość prowadziła opiekunka mogileńskich seniorów Grażyna Lewandowska. Przedstawiła historię Klubu Seniora. Kilka zdań powiedziała także przewodnicząca Klubu Seniora Zdzisława Głowacka.

W trakcie wieczoru, podziękowania złożono na ręce najstarszych stażem członków Klubu. Z życzeniami i prezentami dla seniorów, w spotkaniu uczestniczyli także: starosta mogileński Bartosz Nowacki, przewodniczący Rady Miejskiej Paweł Molenda i burmistrz Leszek Duszyński.

Potem przyszedł czas na jubileuszowy tort.

W części artystycznej wystąpił Chór Złota Jesień, działający na Osiedu nr 2 w Mogilnie, a do zabawy i tańca seniorom przygrywał Mariusz Perła Perlicki.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Marek Holak, 23 IX 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.