Seniorów na tanecznej imprezie odwiedziła zabawna Party Girl, w tej roli członkini jeziorańskiego klubu seniora Teresa Kubacka fot. Paweł Lachowicz

26 września w jesiennie udekorowanej sali Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich na biesiadzie spotkali się seniorzy z jeziorańskiego klubu oraz zespołu śpiewaczego Radość.

Była to już 14. impreza z cyklu Schyłek lata. Sobotnie spotkanie było przede wszystkim wspólnym biesiadowaniem przy muzyce. W wszystkich zgromadzonych przywitała Janina Broniszewska z zarządu koła zapraszając do wspólnej zabawy. Imprezę rozpoczęto odśpiewaniem hymnu seniorów Kochajmy się, dopóki czas nam sprzyja i wypiciem na zdrowie lampki czerwonego wina. Na sobotniej imprezie bawiło się blisko 40 seniorów z jeziorańskiego koła. Stoły uginały się pod ciężarem smakowitych potraw i wypieków, które zagwarantowała rodzima Restauracja Jezioranka z Proszysk. Również pracownice tej restauracji dbały o to, by na stolach niczego nie brakowało. Aby krew krążyła nieco szybciej seniorzy popijali nalewki oraz czerwone wino. Tradycja stało się, że podczas imprez jeziorańskich seniorów odwiedza wesoła, kolorowa postać, w którą przebiera się członkini koła Teresa Kubacka. Tym razem jako Party Girl, czyli Imprezowa Dziewczyna najpierw wyrecytowała zabawny wiersz o seniorach, po czym zaprosiła do wspólnych tańców. Doskonała impreza przy muzyce serwowanej przez opiekuna seniorów z ramienia jeziorańskiego domu kultury Patryka Gospodarczyka trwała do późnych godzin wieczornych, a wspólna impreza jeziorańskich i orchowskich seniorów pokazała, że życie seniora wcale nie musi być nudne.
Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 28 IX 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.