Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

O pracach związanych z powstaniem albumu opowiedział pomysłodawca jego wydania burmistrz Dariusz Chudziński fot. Magdalena Lachowicz

25 września ukazał się drukiem album promocyjny Strzelna i okolic.

Autorem albumu pt. Strzelno to wielka rzecz jest regionalista, prezes Towarzystwa Miłośników Miasta Strzelna Marian Przybylski przy współpracy Pawła Kaczorowskiego, Heliodora Rucińskiego i Jana Szarka. Pomysł wydania albumu zrodził się u burmistrza Strzelna Dariusza Chudzińskiego. Potrzeba było jeszcze wydawcy, który podjąłby się realizacji zadania. I tutaj pojawiły się chęci prezes Stowarzyszenia Ecce Homo Lidii Chudzińskiej, która z wielkim zapałem zabrała się do szukania środków na sfinansowanie zadania. Powstał projekt pod nazwą: Wydanie albumu Strzelno, to wielka rzecz. W ramach działania przewidziano wydanie albumu o Strzelnie w nakładzie 500 egzemplarzy wraz z wydaniem multimedialnym, zakup leżaków, sprzętu nagłaśniającego oraz namiotu niezbędnych do przeprowadzenia 8 spotkań promujących na terenie całego powiatu mogileńskiego: po jednym w Mogilnie, Jeziorach Wielkich i Dąbrowie oraz 5 spotkań na terenie gminy Strzelno. Projekt został złożony w ramach konkursu LGD Sąsiedzi Wokół Szlaku Piastowskiego na działanie Promowanie obszaru LSR, w tym produktów i usług lokalnych i uzyskał 100 procentową akceptację LGD. Ecce Homo w ramach operacji pozyskało 85.260 zł wsparcia w ramach poddziałania Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Zebrane przez Mariana Przybylskiego i jego pomocników materiały zawarte zostały na 200 stronach albumu. 40 stron zajmują teksty, natomiast pozostałe 160 stron to zdjęcia, zarówno stare z przełomu XIX i XX w., jak i z minionego stulecia oraz współczesne.
Obecnie trwa akcja promocyjna wydanej książki. Do tej pory spotkania odbyły się już w Markowicach i Młynach oraz 11 października w strzeleńskiej bazylice. Każdy, kto przybył na spotkanie otrzymał bezpłatny egzemplarz albumu. Kolejne spotkania promocyjne zaplanowane są na 12 października o 18.00 w Sławsku Dolnym, 13 października o 17.00 w Domu Kultury w Strzelnie i 22 października w GOKiR w Jeziorach Wielkich.
Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 10 X 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.