Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Szczepanowska podstawówka włączyła się do Narodowego Czytania fot. Magdalena Gawrych

8 września w całej Polsce, a 11 września w Szkole Podstawowej w Szczepanowie (gm. Dąbrowa) w ramach Narodowego Czytania wysłuchano fragmentów Przedwiośnia Stefana Żeromskiego.

Organizacją akcji zajęła się nauczycielka Milena Jasińska, która społeczności szczepanowskiej podstawówki przybliżyła genezę powstania powieści. Następnie wszyscy wysłuchali dwóch fragmentów powieści czytanych przez nauczycielki Annę Pietraszko i Ewę Janasek. Odczytane teksty Przedwiośnia dotyczyły przedstawionej w powieści Żeromskiego wizji szklanych domów oraz ukazały uczniom ówczesne drogi prowadzące do odbudowania niepodległej Polski.

Uczniowie oraz pracownicy szkoły otrzymali pamiątkową pieczęć z akcji Narodowego Czytania Przedwiośnia do przeniesionych przez siebie egzemplarzy powieści.

Joanna Świetnicka, 13 IX 2018

 

Radni - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.