Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali honorowi goście, potomkowie powstańców fot. Paweł Lachowicz

5 października w Szkole Podstawowej we Wronowych (gm. Strzelno) w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy oraz okolicznościowa wystawa i wykład.

Pamiątkowa tablica umieszczona została na ogromnym głazie postawionym przy budynku szkoły. Jej odsłonięcia w obecności pocztów sztandarowych szkoły i miejscowego OSP dokonali honorowi goście, potomkowie powstańców. Podczas uroczystości odbył się wykład dr Pawła Politowskiego pt. Stanisław Wyskota-Zakrzewski – w drodze do domu. Po wykładzie wszyscy zaproszeni zostali do zwiedzania wystawy Na wschód od Strzelna: ludzie, powstanie, losy. Zwieńczeniem uroczystości było rozwiązanie gminnego konkursu plastycznego Niepodległość w oczach dziecka połączone z wręczeniem nagród laureatom.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 11 października.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Paweł Lachowicz, 8 X 2018

Naprawdę - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.