Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Gościem uczniów była strażnik miejski Sylwia Przebieracz fot. Paweł Lachowicz

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Woźnieckiego w Jeziorach Wielkich od 17 do 21 grudnia po raz piąty w historii placówki realizuje projekt pn. Tydzień kolorów, autorstwa szubińskiego plastyka i nauczyciela Grzegorza Pleszyńskiego.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Szkoła antydepresyjna – Mamy prawa i obowiązki. Celem tej ogólnopolskiej akcji  jest złagodzenie skutków działania stresu oraz wykorzystanie jego efektów do kształtowania pozytywnych i oczekiwanych postaw młodych ludzi. Realizacja projektu przyjmuje najróżniejsze formy, od spotkań z ciekawymi ludźmi, poprzez działania twórcze, po ubiór, zgodny z kolorem panującym w danym dniu w szkole.

W jeziorańskiej podstawówce przez każdy dzień tygodnia obowiązywały różne barwy. W poniedziałek, 17 grudnia był to kolor czerwony. Popołudniu w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji odbyła się wielka licytacja laleczek w ramach realizacji projektu Wszystkie kolory świata. Tego samego popołudnia w związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia członkowie Teatru Małego Aktora i zespołu wokalnego Arioso zaprezentowali uwspółcześnione jasełka.

We wtorek, 18 grudnia był to kolor zielony. Tego dnia odbyła się wycieczka do Teatru w Toruniu na spektakl Opowieść wigilijna. W środę, 19 grudnia obowiązywał kolor pomarańczowy, a hasłem było Bezpieczeństwo przede wszystkim. Główną atrakcją dnia było pouczające, profilaktyczne spotkanie ze strażnikiem miejskim z Kruszwicy Sylwią Przebieracz, która przeprowadziła z uczniami pogadankę na temat bezpieczeństwa w internecie i poza nim oraz o demoralizacji dzieci i młodzieży.

W czwartek, 20 grudnia obowiązywał w szkole kolor żółty. W tym dniu nastąpiło zwieńczenie akcji charytatywnej zorganizowanej przez członków szkolnego koła Anioły ze szkoły, polegającej na zbiórce karmy  i koców dla bezdomnych psów i kotów. Gościem specjalnym uczniów był  weterynarz Wiesław Borkowski ze Schroniska  dla Zwierząt w Inowrocławiu,  który zapoznał dzieci m.in. ze sposobami pielęgnacji zwierząt domowych, zasadami adopcji czworonogów przebywających w schroniskach, a także uwrażliwiał na potrzeby małych przyjaciół.

Ostatni dzień akcji, 21 grudnia przebiegał pod hasłem Świątecznie – bajecznie. W ramach projektu, w jeziorańskim domu kultury odbyły się warsztaty świąteczne, podczas których każdy mógł stworzyć własną ozdobę świąteczną.

Tydzień był pełen atrakcji, a jego dodatkowym  atutem był brak odpytywania na lekcjach tych uczniów, którzy  przestrzegali zasad kolorystycznych ubioru. Koordynatorem projektu była opiekunka Rady Samorządu Uczniowskiego Ewa Kubiak.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 20 XII 2018

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.