Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Uzupełnienie składów komisji jak powiedział nam dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Paweł Brzykcy było możliwe przede wszystkim dzięki wymianie nauczycieli między szkołami fot. Joanna Świetnicka

W Zespole Szkół na 26 pracowników w poniedziałek strajkowało 25 osób. We wtorek, 9 kwietnia - 19 osób, 6 zrezygnowało ze strajku.

Mimo trwającego strajku nauczycieli, uczniowie z Gimnazjum w Dąbrowie przystąpili w środę do egzaminu. Pierwszą część egzaminu gimnazjalnego w pięciu salach lekcyjnych pisze w sumie 38 uczniów. Młodzież sprawdzi w środę (10 kwietnia) swoją wiedzę humanistyczną.

Należy podkreślić, że w szkole na 26 pracowników w poniedziałek strajkowało 25 osób. We wtorek, 9 kwietnia - 19 osób, 6 zrezygnowało ze strajku. 

W rozmowie z Pałukami dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowie Paweł Brzykcy powiedział, że w placówce udało się obsadzić składy wszystkich komisji egzaminacyjnych. - Udało się to zrobić, dzięki zarówno naszym nauczycielom, jak i pedagogom z sąsiednich placówek. Wśród nich są nauczyciele z ZS w Mogilnie, z ZPS w Piechcinie (gm. Barcin) oraz z ZPS w Gąsawie (pow. żniński) - usłyszeliśmy od dyrektora.

Nie ma żadnych zakłóceń w przebiegu egzaminu. Komisje egzaminacyjne są 2- lub 3-osobowe. W piątek 12 kwietnia uczniowie będą pisać egzamin z języków obcych w sześciu klasach.

Nasz rozmówca powiedział ponadto, że od samego rana w środę odebrał mnóstwo telefonów od rodziców uczniów, którzy bardzo dziękują dyrekcji oraz nauczycielom za organizację egzaminów.

Joanna Świetnicka, 10 IV 2019

Sklep

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.