Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W placówkach oświatowych z terenu gminy Mogilno egzaminy gimnazjalne przebiegają bez większych problemów. fot. Damian Stawski

Egzamin gimnazjalny odbywa się w czterech placówkach na terenie gminy Mogilno. Komisje we wszystkich zostały obstawione.

Mogilno

W środę, 10 kwietnia ruszyły egzaminy gimnazjalne. Odbywają się one w czterech placówkach gminy Mogilno: w gimnazjum przy SP 1 Mogilno, w gimnazjum w ZS w Bielicach, a także w ZPS w Szerzawach i MOW Bielice.

Najpierw o sytuacji rozmawialiśmy z dyrektorem SP 1 Mogilno Hieronimem Rumianowskim, który jest też jeszcze w tym roku dyrektorem wygaszanego gimnazjum. "Jedynka" we wtorek zawiesiła strajk nauczycieli właśnie ze względu na egzaminy.

- Egzaminy odbywają się normalnie, mamy pełen zestaw - mówił dyrektor SP 1 w Mogilnie i Gimnazjum w Mogilnie Hieronim Rumianowski.

Z przeprowadzeniem egzaminu gimnazjalnego nie ma też problemu dyrektor ZS w Mogilnie Paweł Kraśny.

- Musiałem pozmieniać częściowo komisje, egzamin się odbywa, nie ma żadnego problemu - mówił dyrektor Kraśny.

Zarówno w ZPS w Szerzawach jak i MOW Bielice, ze względu na typ tych placówek, nauczyciele nie strajkują. Egzaminy też, jak powiedzieli nam dyrektor ZPS w Szerzawach Marek Modrzejewski i dyrektorka MOW Bielice Dorota Andrzejkiewicz, przebiegają normalnie.

- Egzaminy przebiegają bez problemu, ze względu na to, że część nauczycieli z innych szkół podjęła strajk musieliśmy nieco pozmieniać składy komisji - mówiła dyrektorka MOW.

Większość z naszych rozmówców przyznała, że największy problem z obsadzeniem komisji może pojawić się w piątek 12 lutego podczas egzaminu językowego. Jak wiadomo, uczniowie zdają egzaminy w różnych językach. Sytuacja jednak rozwija się dynamicznie i na bieżąco udaje im się znajdować jakieś rozwiązania. Liczą, że będzie tak też w tym przypadku.

Trzemeszno i Orchowo

Egzamin gimnazjalny został w środę, 10 kwietnia normalnie przeprowadzony w placówkach oświatowych gminy Trzemeszno. Egzamin odbył się w szkołach w: Trzamżalu i Kruchowie oraz w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzemesznie.

Jak przekazał nam burmistrz Krzysztof Dereziński od czwartku (11 kwietnia) zawieszony będzie strajk w Przedszkolu nr 1 w Trzemesznie. Będzie tam nadal prowadzona akcja protestacyjna, ale pracownicy wrócą do pracy.

Egzamin gimnazjalny odbył się w środę także w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Orchowie.

Damian Stawski, Roman Wolek, 10 IV 2019

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.