Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Pełne składy komisji w Szkole Podstawowej w Szczepanowie (gm. Dąbrowa) na czele z dyrektorem Dorotą Lucius (na zdjęciu) oraz w Zespole Szkół w Dąbrowie zagwarantowane są również na jutro, problemów nie powinno być także pojutrze: trzeciego i ostatniego dnia testów fot. Joanna Świetnicka

15 kwietnia to w kalendarzu ósmy dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli oraz pierwszy dzień egzaminu ósmoklasisty - pierwszy od czasu reformy edukacji wygaszającej gimnazja i wydłużającej naukę w szkołach podstawowych z sześciu do ośmiu lat. W dwóch placówkach oświatowych podległych gminie Dąbrowa sprawdzian przebiega bez zakłóceń.

W związku z brakiem porozumienia rządu ze ZNP od 8 kwietnia do odwołania w Zespole Szkół w Dąbrowie i w Szkole Podstawowej w Szczepanowie (gm. Dąbrowa) trwa strajk nauczycieli. Mimo tego egzaminy klas VIII szkół podstawowych od 15 do 17 kwietnia odbędą się zgodnie z harmonogramem.

- Komisje zarówno w Zespole Szkół w Dąbrowie jak i w Szkole Podstawowej w Szczepanowie udało się skompletować. Od rana nie pojawiły się sygnały, że w którejś z podstawówek brakuje nauczycieli do nadzorowania zdających test ósmoklasistów - powiedział w rozmowie z Pałukami sekretarz gminy Dąbrowa Andrzej Konieczka. 

W Zespole Szkół w Dąbrowie, jak powiedział nam dyrektor Paweł Brzykcy, sprawdzian w czterech salach lekcyjnych pisze 29 ósmoklasistów. Tak jak w przypadku testów gimnazjalnych znalazły się w nich również osoby z zewnątrz.

- Nad prawidłowością przebiegu egzaminu w wyznaczonych salach czuwa dwóch nauczycieli z naszej szkoły i dwóch nauczycieli z zewnątrz - z Zespołu Szkół w Mogilnie i Zespołu Szkół Publicznych w Piechcinie - usłyszeliśmy od dyrektora, który dodał, że spora część strajkujących nauczycieli poszła na L-4.

Z kolei Dorota Lucius, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczepanowie zapewniła nas, że egzamin ósmoklasisty przebiega w placówce normalnie. Sprawdzian, w dwóch klasach pisze tam w sumie 14 uczniów. W komisji zasiadają nauczyciele z Zespołu Szkół w Barcinie. Na chwilę obecną strajkuje 14 nauczycieli, jeden poszedł na L-4. Pracownicy obsługi nie strajkują.

W związku z zaistniałą od 8 kwietnia sytuacją oświatową w kraju, szkoła w Dąbrowie i szkoła w Szczepanowie zapewnia zajęcia opiekuńcze dla wszystkich dzieci szkoły podstawowej, gimnazjum oraz przedszkola. Dowozy i odwozy dzieci według rozkładu jazdy. 

Od czwartku 18 kwietnia do wtorku 23 kwietnia włącznie będzie trwała przerwa świąteczna.

Joanna Świetnicka, 15 IV 2019

Promile - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.