Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Wyślij zdjęcie dziecka
Puchar i nagrody z rąk autora dyktanda odbiera zwyciężczyni w kategorii uczniów szkół średnich Zuzanna Seremak fot. Magdalena Lachowicz

26 października już po raz 15. w Strzelnie miłośnicy ortografii zmierzyli się w zorganizowanym przez Klub Miłośników Rozrywek Umysłowych Atena oraz strzeleńską bibliotekę Jubileuszowym Gminnym Dyktandzie, które odbyło się w auli strzeleńskiego Liceum Ogólnokształcącego.

Do trudnego egzaminu z polskiej ortografii stanęła rekordowa liczba 71 uczestników, którzy podzieleni zostali na trzy kategorie wiekowe. Tekst dyktanda pt. Jubileuszowe dyktando w Strzelnie, czyli ortograficzna zgaduj-zgadula wczesnoszkolna dotyczył jubileuszowej edycji konkursu. Żadna z prac nie była bezbłędna. Najlepsza piątka w każdej kategorii wiekowej otrzymała nagrody, a zdobywcy pierwszych miejsc dodatkowo puchary. Ponadto publikacje książkowe otrzymali wszyscy pozostali uczestnicy dyktanda.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w środę, 30 października. Więcej zdjęć w naszej galerii.

Magdalena Lachowicz, 28 X 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.