fot. Marek Holak

Rekrutacja obecnie polega tylko na podaniu mailem lub telefonicznie do przedszkola, imienia i nazwiska swojego dziecka. Wnioski i pozostała dokumentacja formalna, będą wypełniane i uzupełniane już po otwarciu przedszkoli.

Dzisiaj do południa opublikowaliśmy artykuł odnoszący się do zasad rekrutacji do przedszkoli w gminie Mogilno na rok szkolny 2020/2021.

W związku z zamknięciem wszystkich przedszkoli, od poniedziałku 16 marca na klucz, rodzice mogą przesyłać do przedszkoli mailowo wnioski lub zgłaszać dziecko telefonicznie. Rekrutacja kończy się 20 marca. Po zakończeniu rekrutacji zostanie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca, która umożliwi zgłoszenie wszystkich chętnych dzieci.

Informacje o zmianie formy rekrutacji, adresy mailowe oraz numery telefonów poszczególnych przedszkoli będą zamieszczone na drzwiach przedszkoli oraz na stronach www i fb.

Po artykule odezwało się do nas kilku rodziców z pytaniem, skąd mogą pobrać wnioski do wypełnienia. Próbowali znaleźć je na stronach przedszkoli, ale tam ich do pobrania nie ma.

Jak powiedział nam burmistrz Mogilna Leszek Duszyński, do 20 marca rodzice mają mailowo lub telefonicznie zgłosić tylko wolę posłania swoich dzieci do danego przedszkola. Czyli na przykład dzwonią do przedszkola lub piszą maila i zgłaszają, że chcą posłać tam, na przykład swoją córkę Zuzię i swojego syna Bartka. Na tą chwilę to wystarczy. Jak powiedział nam burmistrz, cała dokumentacja wypełniana będzie później, gdy już przedszkola zostaną otwarte.

Od poniedziałku 16 marca w przedszkolach będą pełnić dyżury i odbierać telefony albo dyrektorki albo wskazani przez nie pracownicy.

Marek Holak, 14 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.