Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Od poniedziałku wszystkie szkoły będą zamknięte, także ta w Wojcinie fot. Magdalena Lachowicz

Od poniedziałku w województwie kujawsko-pomorskim ruszają lekcje w wirtualnej szkole.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce premier Mateusz Morawiecki przekazał 11 marca decyzję Rządu RP o zamknięciu wszystkich szkół i przedszkoli w Polsce. W związku z tym od poniedziałku 16 marca na okres dwóch tygodni zamknięte zostaną wszystkie placówki oświatowe.
- "Zaznaczamy, nie są to wakacje, nie są to ferie, jest to po prostu okres pobytu w domu, żeby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa" - mówili podczas spotkań sztabów kryzysowych burmistrz Dariusz Chudziński i starosta Bartosz Nowacki.
Uczniowie nie zostaną jednak pozbawieni możliwości nauki. W poniedziałek dla dzieci i młodzieży w naszym regionie ruszy Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. 16 marca o 12.00 Urząd Marszałkowski startuje z lekcjami maturzystów, od wtorku będą także zajęcia dla ósmoklasistów. To młodzież tych klas mogłaby ponieść największe straty wynikające z zamknięcia szkół. Transmisja online odbędzie się na stronie internetowej www.kujawsko-pomorskie.pl i edupolis.pl.
- "Projekt jest naszą odpowiedzią na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. Od wtorku będziemy nadawać codziennie 6 półgodzinnych interaktywnych lekcji online - wykładów, pokazów, warsztatów - z piętnastominutowymi przerwami na pytania i dyskusję" - podaje marszałek Piotr Całbecki.
Program przygotowują wspólnie metodycy pracujący w kujawsko-pomorskich centrach edukacji nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku. Zajęcia będą prowadzić najwyższej klasy nauczyciele specjaliści, którym towarzyszyć będą moderatorzy (za ich pośrednictwem będzie można zadawać pytania prowadzącym lekcje).
PROGRAM DLA MATURZYSTÓW
PONIEDZIAŁEK (16 marca)
12.00-12.30 – język polski (prowadzi Jolanta Serocka, nauczyciel w X LO w Toruniu)
13.00-13.30 – matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski , nauczyciel w X LO w Toruniu)
14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska , nauczyciel w X LO w Toruniu)
WTOREK (17 marca)
12.00-12.30- fizyka (prowadzi Zuzanna Niedzielska)
13.00-13.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
14.00-14.30 - chemia (prowadzi Bożena Brudka-Gniadkowska)
ŚRODA (18 marca)
12.00-12.30- język polski (prowadzi Joanna Serocka)
13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
14.00-14.30- język angielski (prowadzi Monika Zalewska)
CZWARTEK (19 marca)
12.00-12.30 - historia (prowadzi Zbigniew Milkiewicz)
13.00-13.30 - WOS (prowadzi Marcin Empel)
14.00-14.30 - biologia (prowadzi Magdalena Lutowska)
PIĄTEK (20 marca)
12.00-12.30 - język polski (prowadzi Joanna Serocka)
13.00-13.30 - matematyka (prowadzi Tomasz Masłowski)
14.00-14.30 – język angielski (prowadzi Monika Zalewska)
Pierwsze zajęcia dla ósmoklasistów odbędą się we wtorek 17 marca, początek o 9.00. Program podany zostanie jutro. 
W dalszej kolejności program szkoły będzie rozwijany o zajęcia dla kolejnych klas szkół podstawowych, średnich i zawodowych. Kujawsko-Pomorska e-Szkoła będzie realizowana na żywo przez internet i ma być jak najbardziej zbliżona do tradycyjnych zajęć w szkołach.
- "Nasza wirtualna szkoła będzie mieć dyrektora, będą dzwonki na przerwy, będzie prowadzony dziennik lekcyjny, wszystko tak jak w zwykłej szkole" - zapowiada Piotr Całbecki.
Projekt zakłada uruchomienie kilku lub nawet kilkunastu pracowni, z których nauczyciele będą prowadzić internetowe wykłady. Chodzi o to, aby w tym samym czasie mogły odbywać się lekcje z różnych przedmiotów, jak w prawdziwej szkole.
- "Inicjatywa cieszy się poparciem władz oświatowych i środowiska nauczycielskiego. Zgłosiło się już kilkunastu pedagogów" - wszyscy są bez wyjątku wybitnymi dydaktykami gotowymi prowadzić zajęcia online" - dodaje Piotr Całbecki
Studio, z którego nadawane będą zajęcia, ulokowane zostało w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Za techniczną stronę przedsięwzięcia odpowiada marszałkowska spółka celowa Kujawsko-Pomorskie Centrum Kompetencji Cyfrowych Conectio.

Magdalena Lachowicz, 15 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.