Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W szkole w Wójcinie podobnie, jak innych szkołach nie odbywają się zajęcia lekcyjne fot. Paweł Lachowicz

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczo-opiekuńczych, jak poinformował Paweł Politowski, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Wójcinie (gm. Jeziora Wielkie) szkoła będzie prowadziła obowiązkowe zdalne nauczanie.

Od 25 marca szkoła realizuje podstawę programową i nauczyciele wstawiają oceny za wiadomości i umiejętności uczniów. Oceniając postępy w nauce i umiejętnościach ucznia nauczyciele stosują następujące sposoby sprawdzania: przesyłanie drogą elektroniczną na pocztę nauczyciela zdjęć prac pisemnych (w zeszycie, karty pracy, ćwiczenia itp.), plastycznych itp.; przesyłanie drogą elektroniczną na pocztę nauczyciela plików dźwiękowych (technika czytania, śpiewanie piosenek, recytacja wiersza itp.) oraz uzupełnianie w systemie Word kart pracy i przesyłanie drogą elektroniczną na pocztę nauczyciela.
Przy tej okazji dyrektor wskazuje możliwe sposoby zdalnego nauczania. Można tego dokonać przez dziennik elektroniczny w zakładce „zadanie domowe” dla każdej klasy, przez grupy społecznościowe z poszczególnych przedmiotów przez np. Messenger, internetową stronę szkoły, rozmowę telefoniczną oraz pocztę elektroniczną.
Rodzice i uczniowie, jak podkreśla dyrektor Politowski, mają możliwość kontaktu z nauczycielem poprzez pocztę elektroniczną, dziennik elektroniczny i rozmowę telefoniczną.
Od 25 marca obowiązuje dotychczasowy plan lekcji (tylko te zajęcia, które są w dzienniku elektronicznym). - Wszyscy uczymy się zdalnego nauczania. Rzeczywistość, w jakiej się znaleźliśmy jest nowa nie tylko dla rodziców i uczniów, ale również dla nauczycieli. Musimy na nowo niejako nauczyć się kontaktować i współpracować. Proszę o częste kontrolowanie poczty elektronicznej, dziennika elektronicznego i strony internetowej szkoły - powiedział Paweł Politowski.

Paweł Lachowicz, 26 III 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.