Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Maturzyści z Zespołu Szkół w Mogilnie tuż przed egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym fot. Zespół Szkół w Mogilnie

Co prawda nie zaczęli, kiedy zakwitały pierwsze kasztany, tylko miesiąc poźniej - mimo to wszystko idzie według planu. Tegoroczni maurzyści mają już za sobą obowiązkowy egzamin z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym. W środę od godziny 9.00 będą mierzyć się z angielskim.

Ponad 370 maturzystów z całego powiatu mogileńskiego przystąpiło w tym roku do egzaminu dojrzałości. 200 w Zespole Szkół w Mogilnie, 82 w Zespole Szkół w Strzelnie oraz 89 w Zespole Szkół w Bielicach. Oprócz wiedzy, którą przynieśli ze sobą na egzaminy, wyjątkowo musieli również pamiętać o maseczkach, dezynfekcji, zachowywaniu bezpiecznej odległości, wyłącznie własnych przyborach piśmienniczych, czy pozostawieniu w domach przedmiotów, mających przynieść im szczęście. Są to wytyczne MEN, CKE i GIS. - Musimy się tym rygorom podporządkować. Uczniowie wchodzą o wyznaczonych porach do sal egzaminacyjnych. Tam zajmują miejsce oddaleni od siebie w każdym kierunku o 1,5 metra. Mają na ustach maseczki, do momentu rozpoczęcia pisania egazaminu – proceurę przybliża dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie, Zbigniew Grzechowski.
Jak informują nas dyrektorzy pozostałych placówek - pomimo tego, że matury są w tym roku inne niż do tej pory, wszystko przebiega według założeń. - Egazaminy realizujemy zgodnie z wytycznymi. Wszyscy abiturienci są zdrowi. Myślę też, że napisali maturę dobrze - komentował dyrektor Zespołu Szkół w Bielicach, Paweł Kraśny.
Matury potrwają do 29 czerwca, natomiast dodatkowy termin zaplanowano od 8 do 14 lipca. Wyniki swojej pracy maturzyści poznają 11 sierpnia.

Justyna Wojciechowska, 9 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.