Maturzyści z Zespołu Szkół w Mogilnie tuż przed egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym fot. Zespół Szkół w Mogilnie

Co prawda nie zaczęli, kiedy zakwitały pierwsze kasztany, tylko miesiąc poźniej - mimo to wszystko idzie według planu. Tegoroczni maurzyści mają już za sobą obowiązkowy egzamin z języka polskiego i matematyki na poziomie podstawowym. W środę od godziny 9.00 będą mierzyć się z angielskim.

Ponad 370 maturzystów z całego powiatu mogileńskiego przystąpiło w tym roku do egzaminu dojrzałości. 200 w Zespole Szkół w Mogilnie, 82 w Zespole Szkół w Strzelnie oraz 89 w Zespole Szkół w Bielicach. Oprócz wiedzy, którą przynieśli ze sobą na egzaminy, wyjątkowo musieli również pamiętać o maseczkach, dezynfekcji, zachowywaniu bezpiecznej odległości, wyłącznie własnych przyborach piśmienniczych, czy pozostawieniu w domach przedmiotów, mających przynieść im szczęście. Są to wytyczne MEN, CKE i GIS. - Musimy się tym rygorom podporządkować. Uczniowie wchodzą o wyznaczonych porach do sal egzaminacyjnych. Tam zajmują miejsce oddaleni od siebie w każdym kierunku o 1,5 metra. Mają na ustach maseczki, do momentu rozpoczęcia pisania egazaminu – proceurę przybliża dyrektor Zespołu Szkół w Mogilnie, Zbigniew Grzechowski.
Jak informują nas dyrektorzy pozostałych placówek - pomimo tego, że matury są w tym roku inne niż do tej pory, wszystko przebiega według założeń. - Egazaminy realizujemy zgodnie z wytycznymi. Wszyscy abiturienci są zdrowi. Myślę też, że napisali maturę dobrze - komentował dyrektor Zespołu Szkół w Bielicach, Paweł Kraśny.
Matury potrwają do 29 czerwca, natomiast dodatkowy termin zaplanowano od 8 do 14 lipca. Wyniki swojej pracy maturzyści poznają 11 sierpnia.

Justyna Wojciechowska, 9 VI 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.