Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana
Szkoła Podstawowa im. A. A. Michelsona w Strzelnie fot. Magdalena Lachowicz

Szkoła Podstawowa im. A.A. Michelsona w Strzelnie wchodząca w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 zarządzeniem dyrektora szkoły Mieczysławy Staśkowiak pracuje częściowo zdalnie.

SYTUACJA W ZSz-P W STRZELNIE

Jak poinformowała nas zastępca burmistrza Strzelna Ewa Szadkowska sytuacja związana jest z tym, że u jednego z uczniów klasy VII wykryto zagrożenie koronawirusem. W związku z tym dyrektorka placówki, 14 października wydała zarządzenie o zawieszeniu zajęć w formie stacjonarnej dla uczniów klas V-VIII od dnia 15 do 19 października.

- Pani dyrektor tłumaczyła, że nauczyciele poszli na kwarantannę ze względu na wykrycie koronawirusa u chłopca z klasy VII. Sanepid na razie do 19 października wyznaczył rodzinie chłopca kwarantannę. Podejrzewamy, że zapewne w tym czasie będą mieli przeprowadzane testy i podejrzewam, że w poniedziałek, 19 października będzie decyzja co dalej - powiedziała nam Ewa Szadkowska.

W tym czasie uczniowie odbywają zajęcia w formie zdalnej. Natomiast klasy I-IV nadal uczą się stacjonarnie. Lekcje odbywają się normalnie, a nauczyciele, którzy przebywają na kwarantannie są zastępowani nauczycielami, którzy mogą pracować. W sumie 12 nauczycieli ZSP 1 przebywa na kwarantannie. - Tylu nauczycieli, gdyż w klasie VII odbywają się zajęcia praktycznie ze wszystkich przedmiotów, ale są na przykład panie od języka polskiego, czy matematyki, które w starszych klasach nie uczyły, więc one w IV klasach zajęcia nadal prowadzą - dodała Ewa Szadkowska.

Inaczej sytuacja wygląda w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 i w SOSW przy ul. Parkowej. Nie ma tam zmian w systemie kształcenia, tam zajęcia odbywają się normalnie, chociaż spora część grona nauczycielskiego też objętych jest kwarantanną. - Dajemy radę, podchodzimy do całej sytuacji z dużym spokojem. Pracujemy tymi, którzy zostali i będziemy do ostatniego walczyć - dodała Ewa Szadkowska. Sytuacja jest dynamiczna, praktycznie z dnia na dzień się zmienia. Opisywana sytuacja dotyczy dnia 15 października.

URZĘDNICY RATUSZA PRACUJĄ W DWÓCH GRUPACH

Dodatkowo od 15 października powracają ograniczone zasady pracy urzędników. Podzieleni są oni na dwie grupy A i B i w takim systemie pracować będą do odwołania. - Chodzi o to, żeby nie doszło do sytuacji, że wszyscy naraz się rozchorujemy - powiedział nam burmistrz Dariusz Chudziński.

W Urzędzie pracuje codziennie tylko jedna grupa urzędników i nie ma ona kontaktów z drugą grupą. Czyli grupa pracowników A przychodzi do pracy w poniedziałek i wtorek, grupa B - w środę, czwartek i piątek. I tak na zmianę. - Pracownicy nie idą na wolne, to nie są dla nich wakacje. Oni pracują zdalnie w domach - dodaje burmistrz.

Gmina wykupiła taki system, że pracownik ma dostęp w domu do swojego komputera w biurze i łączy się między tymi komputerami zdalnie. Grupa, która pracuje może przesłać takiemu pracownikowi, który jest w domu całą dokumentację. Do tego Urząd Miejski jest w posiadaniu programu Proton. Jest to system elektronicznego obiegu dokumentów. - Pracownik widzi przesłane do niego dokumenty i na nich pracuje w domu - powiedział nam burmistrz. Takie rozwiązanie pracy Urzędu, jak dodał burmistrz wprowadzone zostało tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa. - Żeby nie stało się tak, że wszyscy w jednym czasie się położymy. Ja pracuję w wyznaczone dni wraz z grupą A. Jak mnie nie ma, to w Urzędzie jest sekretarz i moja zastępczyni Ewa Szadkowska - dodał burmistrz.

Obecnie burmistrz Chudziński przebywa na urlopie. W czasie jego nieobecności w wyznaczone dni zastępuje go Ewa Szadkowska lub sekretarz Piotr Lessnau.

Magdalena Lachowicz, 15 X 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.