Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Od poniedziałku, 4 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. W tym roku ze względu na panującą pandemię będą one inne niż w latach poprzednich. Jedno się tylko nie zmienia, to, że Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Jeziorach Wielkich nadal będzie spędzał je wraz z najmłodszymi mieszkańcami.

Dyrektor Krzysztof Zwoliński wraz z pracownikami zapraszają dzieci i młodzież z terenu gminy do udziału w bogatym programie, który odbywać się będzie online. Na profilu facebookowym jeziorańskiego domu kultury chętni będą mogli uczestniczyć w przygotowanych konkursach edukacyjnych. Konkurs plastyczny "Bajkowe ilustracje" skierowany jest dla dzieci do 10 lat z terenu gminy. Podczas transmisji online zostaną odczytane 3 fragmenty bajek. Zadaniem uczestników będzie zilustrować jeden z nich. Podpisane prace (imię, nazwisko, wiek) należy złożyć w biurze GOKiR do 13 stycznia. Spośród złożonych prac komisja nagrodzi trzy najlepsze, pozostali otrzymają drobny upominek. Ogłoszenie wyników odbędzie się 14 stycznia o 14.00 na profilu fb GOKiR.

Konkursy edukacyjne skierowane są do dzieci ze szkół podstawowych z terenu gminy. Celem konkursu jest poznawanie ciekawostek z różnych dziedzin naszego życia. Od 4 do 15 stycznia za wyjątkiem weekendu i święta przedstawionych zostanie 9 audycji edukacyjnych, w których padną po 3 pytania, na które należy odpowiedzieć za pomocą wiadomości SMS pod numer telefonu 603-059-701. Na odpowiedź na zadane pytania uczestnicy będą mieli godzinę. W wiadomości należy podać odpowiedzi na pytania oraz imię i nazwisko uczestnika. Wśród uczestników, którzy udzielą najwięcej poprawnych odpowiedzi zostaną rozlosowane nagrody. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 stycznia na profilu fb GOKiR.

Konkurs "Muzyczne zgadywanki" skierowany jest do młodzieży w wieku 11-15 lat. Odbędzie się 12 stycznia na profilu fb GOKiR. Podczas transmisji online na żywo DJ przedstawi 50 utworów polskich, które prezentowane będą do chwili odgadnięcia tytułu (maksymalnie przez 1 minutę). Uczestnik, który najszybciej dodzwoni się w trakcie trwania audycji i prawidłowo odgadnie tytuł piosenki otrzyma 1 punkt. Dla 3 osób, które otrzymają największą ilość punktów przyznane zostaną nagrody. W przypadku równiej ilości punktów rozegrana zostanie dogrywka. Zwycięzca zostanie wyłoniony na zakończenie audycji. Numer telefonu podany zostanie podczas transmisji.

Konkurs "Wirtualni poszukiwacze" odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzieży do lat 14 oraz młodzieży w wieku od 15 do 20 lat. Konkurs odbędzie się online w dniach 4-14 stycznia na profilu fb GOKiR.  Zadniem uczestników będzie odnalezienie na terenie gminy za pomocą Google Street View, jak najwięcej wskazanych podczas audycji elementów i przesłanie linków do GOKiR za pomocą Messengera (instrukcja zostanie opublikowana wraz z pierwszą zagadką), w przypadku użytkowników smartfonów dopuszczalny jest screenshot. Wraz z odpowiedzią należy podać imię, nazwisko i wiek uczestnika oraz miejsce zamieszkania. Odpowiedzi należy przesłać do chwili opublikowania kolejnej zagadki. Za każdy prawidłowo odnaleziony element uczestnik otrzyma 1 punkt. 3 osoby, które odnajdą najwięcej zadawanych elementów otrzymają nagrody. Podsumowanie wyników zostanie opublikowane 15 stycznia o 11.00 na profilu fb GOKiR.

PROGRAM FERII

* 4 stycznia (poniedziałek) o 12.00 odbędzie się konkurs edukacyjny "Powstanie Wielkopolskie". Natomiast o 15.00 rozpocznie się pierwsza część konkursu "Wirtualni poszukiwacze".

* 5 stycznia (wtorek) o 12.00 - konkurs edukacyjny Ekologia, a o 15.00 - druga część konkursu "Wirtualni poszukiwacze".

* 7 stycznia (czwartek) o 12.00 - konkurs edukacyjny "Piłka nożna", a o 16.00 - konkurs plastyczny "Bajkowe ilustracje"

* 8 stycznia (piątek) o 12.00 - konkurs edukacyjny "Orkiestra OSP"

* 11 stycznia (poniedziałek)  o 12.00 - konkurs edukacyjny "Nadgoplański Park Tysiąclecia", a o 15.00 - trzecia część konkursu "Wirtualni poszukiwacze".

* 12 stycznia (wtorek)  o 12.00 - konkurs edukacyjny "Taniec", a o 16.00 - konkurs "Muzyczne zgadywanki"

* 13 stycznia (środa) o 12.00 -  konkurs edukacyjny "Turystyka rowerowa", a o 15.00 czwarta część konkursu "Wirtualni poszukiwacze".

* 14 stycznia (czwartek) o 12.00 - konkurs edukacyjny "Muzyka". O 14.00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu "Bajkowe ilustracje".

* 15 stycznia (piątek) o 11.00 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu "Wirtualni poszukiwacze", o 12.00 odbędzie się konkurs edukacyjny "Przyroda lasów miradzkich". O 13.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursów edukacyjnych.

Paweł Lachowicz, 3 I 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.