Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Spichlerz Romana
Tak bawiliśmy się jeszcze w styczniu 2020 roku przy harcówce na "Zimowym Kulturalnym Podwórku"   fot. Marek Holak

Mogileński Dom Kultury i Muzeum Ziemi Mogileńskiej proponują online akcje i konkursy: "Zimowy plac zabaw", wystawę "My tu gramy", "kącik historyczny", "Tik-Tokowe ferie", konkurs plastyczny "Nasze kulturalne podwórko" oraz pisanie opowiadania.

Od 4 stycznia, przez 2 tygodnie trwają zimowe ferie. Dzieci nie będą mogły jednak uczestniczyć w żadnych imprezach osobiście ze względu na obostrzenia pandemiczne. Wszystkie obiekty, jak m.in. MDK, kino, basen, hala, lodowisko są zamknięte przez ten okres czasu. Pozostaje tylko oferta online, o której piszemy poniżej.

ZIMOWY PLAC ZABAW

W nawiązaniu do „Naszych kulturalnych podwórek” Mogileński Dom Kultury i Muzeum Ziemi Mogileńskiej planują przeprowadzić akcję „Zimowy plac zabaw”. Aktualna sytuacja epidemiczna nie pozwala na aktywne uczestnictwo w kulturze, dlatego planują stworzyć plenerową wystawę nawiązującą do zimowych zabaw na śniegu tj. lepienia bałwana, zjeżdżania na sankach, kuligów, bitwy na śnieżki, jazdy na łyżwach. Podczas wystawy, która zainaugurowana zostanie podczas ferii zimowych planują zaprezentować reprodukcję archiwalną zdjęć, pocztówek czy plakatów. Mile widziane są także rekwizyty, własnoręcznie wykonane prace prosimy i zdjęcia. Zainteresowani proszeni są o kontakt pod nr telefonu 505-126-630 lub e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoba do kontaktu: Jan Szymański. Na uczestników czekają nagrody - niespodzianki.

WYSTAWA "MY TU GRAMY"

MDK i muzeum kontynuują wystawę „My tu gramy”, podczas której zaprezentowane zostaną okładki płyt zespołów działających na przestrzeni ostatnich 40 lat w Mogilnie. Będą to okładki m. in.: Malarzy i Żołnierzy, Ivo Partizan, Kumka Olik, Macieja Krystkowiaka, Holaków, Dixie Team, Małych Miast, Rid, The Fast Guitars, Wiktora Mazurkiewicza czy Yoko Eno.

KĄCIK HISTORYCZNY

Kolejną inicjatywą jest kącik historyczny. Wszystkich mieszkańców Mogilna MDK i muzeum zachęcają do siągnięcia po archiwalne zdjęcia w domu, a  na stronie www.mogilno.in uruchomiona zostanie zakładka „Albumy rodzinne”, ukazująca historię mogileńskich rodzin. Chętni proszeni są o kontakt pod nr 505-126-630.

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie kąciku historycznego: Leszek Bukowski i Andrzej Jakubowski.

TIK-TOKOWE FERIE

Już na początku ferii na łamach strony internetowej  www.mogilno.in, oraz na facebooku Mogileńskiego Domu Kultury pojawi się krótki układ taneczny przygotowany przez instruktora MDK, by zachęcić do zabawy Tik-Tok. Osoby chętne do udziału we wspólnej zabawie, będą mogły nagrać wykonany przez siebie ten sam układ do tej samej muzyki i przesłać lub udostępnić na Facebooku pod  #mogilenskidomkultury, #tiktokoweferie. Udział w tym nie zobowiązuje do zakładania konta na portalu Tik-Tok. Nagrania mogą być wykonane telefonem. W zabawie mogą brać udział dzieci, rodzice, dziadkowie i osoby, u których spędzamy ferie.

Kontakt Arkadiusz Renk tel. (52) 315-24-80. Dla uczestników przewidziano nagrody - niespodzianki.

KONKURS PLASTYCZNY "NASZE KULTURALNE PODWÓRKO"

W związku z zaistniałą sytuacją cykliczne wydarzenie „Nasze kulturalne podwórko” nie może się odbyć z udziałem podwórkowiczów. Chcąc wrócić pamięcią do podwórek, które już się odbyły MDK zachęca do udziału w konkursie plastycznym przedstawiających zapamiętane przez mieszkańców elementy "Naszego podwórka". Zdjęcia w formie elektronicznej można przesyłać na adres e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Forma pracy dowolna, wykonane prace należy dostarczyć do MDK w godzinach od 7:30 do 15:30.

Osoba do kontaktu: Krzysztof Kaźmierczak tel.: (52) 315-24-80. Na uczestników czekają nagrody - upominki.

WSZYSTKO PRZED NAMI

Założeniem programu jest stworzenie (napisanie) opowiadania lub nawet powieści przez mieszkańców gminy Mogilno. Ze strony MDK stworzony zostanie początek oraz charakterystyki bohaterów, natomiast treść tworzona będzie przez wszystkich chętnych. Propozycje kontynuacji tekstu będzie można przesyłać na specjalnie utworzony adres e-mail. Codziennie w dni robocze do godz. 13:00 będzie publikowany fragment wybrany z nadesłanych propozycji. Teksty, które będą zawierały wulgaryzmy nie będą brane pod uwagę. Publikowany będzie jeden fragment wybrany z nadesłanych materiałów. Każdy nadesłany tekst musi być opatrzony imieniem i nazwiskiem oraz nr telefonu. W trakcie tworzenia utworu nie będą publikowane żadne dane osobowe. W momencie, gdy utwór zostanie ukończony istnieje możliwość wydania go w formie drukowanej, wtedy dopiero MDK zapyta o zgodę na publikację danych.

O terminie rozpoczęcia prac nad książką i adresie e-mail MDK powiadomi wkrótce. Na uczestników czekają nagrody - niespodzianki.

Osoba do kontaktu Leszek Bukowski tel.: 505-126-630.

Marek Holak, 3 I 2021

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.