Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Oto widok z góry na część składowiska odpadów niebezpiecznych we Wszedniu. fot. Damian Stawski

Nie wiadomo kiedy i gdzie może nadjechać niebezpieczeństwo związane z przywiezieniem nielegalnych odpadów. Dlatego władze uczulają szczególnie mieszkańców o zachowanie czujności.

W związku z pojawiającymi się na terenie powiatu mogileńskiego próbami zwożenia i składowania nielegalnych odpadów (w miejscowościach Wszedzień, Marcinkowo, Głęboczek czy najświeższa w Markowicach) Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego w Mogilnie zwraca się do mieszkańców powiatu z apelem o zachowanie szczególnej czujności i ostrożności oraz informowanie o sytuacjach, osobach czy pojazdach, które wzbudzają jakiekolwiek podejrzenia.

- Jeżeli to możliwe zróbmy zdjęcie lub zapamiętajmy i zapiszmy markę i numer rejestracyjny samochodu ale przede wszystkim o swoich spostrzeżeniach przekażmy informację pod numer alarmowy 112, dyżurnemu komendy Policji w Mogilnie lub najbliższemu posterunkowi, który na miejsce będzie mógł skierować patrol. Tylko szybka reakcja pozwoli na wylegitymowanie nieproszonych osób a tym samym przyczyni się do eliminacji prób przestępstwa - informuje zespół.

O szczególną uwagę proszeni są właściciele gruntów oraz terenów, na których niegdyś była prowadzona jakakolwiek działalność gospodarcza.

- Przestępcy ekologiczni próbują wykorzystać ostatnią chwilę przed zaostrzeniem przepisów aby zarobić na tym brudnym interesie. Przykłady z ostatnich dni wskazują, że u nas jak i zapewne w całym kraju krążą transporty szukające miejsc na porzucenie śmieciowych czy chemicznych bomb - czytamy w komunikacie.

Damian Stawski, 12 VII 2018

Droga - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.