Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mogilno - by podpisać umowę z wykonawcą na rozbudowę szpitala brakuje 4.000.000 zł. Strzelno - by przystosować pomieszczenia w szpitalu do opieki paliatywnej i długoterminowej potrzeba 1.300.000 zł; za 40.000 zł opracowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy.

Nadal nieznany pozostaje wykonawca rozbudowy szpitala w Mogilnie. Tydzień temu pisaliśmy, że podczas sesji 27 października radni mają zmienić Wieloletnią Prognozę Finansową odnośnie rozbudowy szpitala na lata 2018-2019 zwiększając kwotę do 17.000.000 zł, czyli dołożą do obecnie zaplanowanej kwoty blisko 4.000.000 zł.
Przypomnijmy, że swoje oferty złożyły dwie firmy. Pierwszą ofertę z Torunia złożyła spółka Erbud International w kwocie 21.465.023,60 zł netto (bez VAT). Drugą, korzystniejszą złożyła firma PKOB Wegner sp. z o.o. sp. k. z Rudek koło Trzemeszna na kwotę 14.225.568,60 zł, i to ta firma najprawdopodobniej rozbuduje szpital. Po doliczeniu do tej kwoty podatku VAT wybudowanie szpitala będzie kosztowało łącznie około 17.000.000 zł.
Ostatecznie projekt takiej uchwały nie pojawił się. Radny Robert Musidłowski mówił, że w Pałukach przeczytał o dwóch oferentach oraz o tym, że brakuje 4.000.000 zł. - Co Zarząd zamierza zrobić, skąd weźmiemy te brakujące miliony? - pytał radny.
Jednocześnie radni przegłosowali na sesji 40.000 zł na opracowanie koncepcji programu funkcjonalno-użytkowego przebudowy szpitala w Strzelnie odnośnie opieki paliatywnej i długoterminowej. Aby złożyć wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego, trzeba mieć opracowany taki program.
Starosta Tomasz Barczak mówił, że na tej sesji faktycznie miał być zmieniony WPF, ale starostwo musi jeszcze znaleźć 1,3 mln zł udziału własnego na przystosowanie pomieszczeń w szpitalu w Strzelnie na opiekę paliatywną, długoterminową dla osób starszych.
Dodał, że do 15 listopada musi być złożony wniosek do marszałka, jak również do 15 listopada musi być podpisana umowa z wykonawcą rozbudowy szpitala, dlatego prawdopodobnie 10 listopada zostanie zwołana sesja nadzwyczajna. Choć zaznaczył, że termin sesji jeszcze z przewodniczącym Janem Barteckim nie został ostatecznie ustalony.
Starosta nie podał radnemu Musidłowskiemu źródeł finansowania potrzebnych 4.000.000 zł.

Marek Holak
Pałuki i Ziemia Mogileńska nr 1342 (44/2017)

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.