Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Na pytania mieszkańców odpowiadał starosta mogileński Bartosz Nowacki fot. Magdalena Lachowicz

Z inicjatywy radnego powiatowego, członka Zarządu Powiatu Mogileńskiego Pawła Jankowskiego, 15 lutego w sali obrad Urzędu Miejskiego w Strzelnie odbyła się debata władz gminy i powiatu  z mieszkańcami dotycząca funkcjonowania służby zdrowia na terenie gminy Strzelno.

Głównymi omawianymi tematami były problemy z rejestracją pacjentów, ilości lekarzy przyjmujących w Strzelnie oraz sposobu zarządzania placówką SPZOZ Mogilno, filią w Strzelnie przez aktualnego dyrektora Marka Gotowałę. W akcję zaangażowała się duża grupa mieszkańców, których działania popiera też burmistrz Strzelna Dariusz Chudziński. Podczas spotkania była możliwość składania skarg na fatalne funkcjonowanie SPZOZ, co ma umożliwić ewentualne odwołanie aktualnego dyrektora, który zdaniem organizatorów akcji ewidentnie dyskryminuje strzeleński szpital. Organizatorem debaty była nieformalna grupa, którą tworzą m.in. Piotr Posłuszny, Tomasz Jankowski, Radosław Maciejowski  i Przemysław Bohonos we współpracy z Urzędem Miejskim w Strzelnie.

Szerzej w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska w czwartek, 21 lutego.

Więcej zdjęć w naszej galerii oraz film w zakładce Filmy.

Magdalena Lachowicz, 18 II 2019

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.