Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Uczestnicy akcji mieli okazję zbadać się u lekarzy specjalistów oraz zasięgnąć informacji dotyczących zdrowia.

W hali sportowej w Dąbrowie 2 czerwca przeprowadzona została akcję profilaktyczną Biała Niedziela. Mieszkańcy gminy mieli okazję do bezpłatnych badań, porad i konsultacji z lekarzami różnych specjalizacji. Pomysłodawcą i organizatorem Białej Niedzieli było Stowarzyszenie Rozwoju Miejscowości Sucharzewo Kuźnia. Projekt został dofinansowany z budżetu gminy Dąbrowa w ramach realizacji zadania publicznego.

Z badań i konsultacji skorzystało: badanie gęstości kości w kierunku osteoporozy - 90 osób, badanie aorty brzusznej w kierunku tętniaka - 41 osób, badanie urologiczne - 18 osób, pomiar poziomu cukru - 54 osoby, pomiar ciśnienia - 58 osób, EKG - 46 osób, kardiolog - 33 osoby, dietetyk - 28 osób, alergolog - 21 osób, dermatolog - 51 osób.

W ramach odprężenia i relaksu 30 osób skorzystało z muzykoterapii, czyli tzw. masażu dźwiękiem z użyciem mis tybetańskich.

Wydano 15 tzw. kopert życia, czyli specjalnych kopert zawierających podstawowe dane osobowe i informacje o stanie zdrowia, chorobach oraz przyjmowanych lekach. Taką kopertę umieszcza się w widocznym miejscu w lodówce. Służby ratunkowe przybywające na miejsce wezwania widzą naklejkę na lodówce Tu jest Koperta Życia i mogą skorzystać z informacji tam zawartych i szybciej udzielić pomocy.

8 osób odwiedziło stoisko Zakładu Aktywności Zawodowej w Przyjezierzu świadczącego usługi fizykoterapeutyczne i rehabilitacyjne. 46 osobom udzielono informacji m.in. z zakresu szczepień i chorób zakaźnych w stoisku Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego. W punkcie informacyjnym Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej 7 osób skorzystało z porad dotyczących np. Karty Dużej Rodziny i pomocy żywnościowej. Dużym zainteresowaniem cieszył się punkt informacyjny Narodowego Funduszu Zdrowia, gdzie można było uzyskać informacje o e-receptach i zasadach lecznictwa uzdrowiskowego. W stoisku tym wydano 49 kart EKUZ.

W ramach akcji stowarzyszenie Kuźnia przygotowało dla uczestników quiz wiedzy z zakresu zdrowia. Testy z najtrafniejszymi odpowiedziami wzięły udział w losowaniu nagród. W każdym z punktów konsultacyjnych przygotowano ankiety informacyjne. Zawarte tam informacje będą pomocne w organizacji kolejnych Białych Niedziel zgodnie z preferencjami i wskazówkami zgłoszonymi przez mieszkańców.

Akcja była też okazją do oddania krwi. Udało się pozyskać 8,5 litra krwi.

Organizatorzy akcji są bardzo wdzięczni i kierują podziękowania dla dyrektora ZS w Dąbrowie za udostępnienie pomieszczeń, lekarzy z obu ośrodków zdrowia za użyczenie sprzętu, pielęgniarek z ośrodków w Dąbrowie i w Barcinie, pracownic GOPS, NFZ, ZAZ, sanepidu za poświęcenie swojego wolnego czasu, druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dąbrowie, wszystkich zaangażowanych pracowników szkoły w Dąbrowie, Urzędu Gminy, wolontariuszy, członków stowarzyszenia Kuźnia i wszystkich, którzy poświęcili czas na organizację akcji Biała Niedziela.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Roman Wolek, 3 VI 2019

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.