Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

W strzeleńskiej przychodni brakuje lekarzy POZ fot. Magdalena Lachowicz

Poseł Krzysztof Brejza wystosował pismo do Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie utrudnionego dostępu mieszkańców Strzelna do lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej.

Mieszkańcy Strzelna od dłuższego czasu skarżą się na utrudniony dostęp do lekarzy POZ. Podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej mówił o tym radny Ryszard Chudziński. Jego zdaniem sprawa jest bardzo poważna i wymaga podjęcia natychmiastowych kroków. Prosił władze powiatowe o ustabilizowanie sytuacji POZ w Strzelnie. Odpowiedzialny za sprawy związane ze służbą zdrowia w powiecie mogileńskim wicestarosta Krzysztof Szarzyński przyznał, że sytuacja jest rzeczywiście dramatyczna, ale tłumaczył, że SPZOZ boryka się z brakami kadrowymi. Pisaliśmy o tym w papierowym wydaniu tygodnika Pałuki i Ziemia Mogileńska 4 stycznia.
Sprawą zainteresował się poseł Krzysztof Brejza. Wystąpił z pismem do dyrektora Kujawsko-Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego w Bydgoszczy Elżbiety Kasprowicz, w którym informował, że docierają do niego niepokojące informacje związane z problemami w funkcjonowaniu placówki POZ w Strzelnie. Lecznica obsługuje blisko 10 tysięcy osób. Zdarza się, iż pacjenci muszą wstawać nawet o godzinie 5 rano, aby móc skorzystać z wizyty jeszcze tego samego dnia. Okres zimowy, w którym zachorowalność jest znacznie większa potęguje problemy i niezadowolenie pacjentów. Problem ten wynika głównie z braków kadrowych i niemożnością pozyskania dodatkowych lekarzy do placówki w Strzelnie - napisał Krzysztof Brejza.
W związku z tym, w trybie interwencji, poseł zwrócił się z prośbą do o udzielenie odpowiedzi na trzy pytania: Czy Narodowy Fundusz Zdrowia dostrzega problem występujący w placówce POZ w Strzelnie? Czy do NFZ docierały już informacje o problemach w dostępności do opieki lekarskiej we wspomnianej przychodni? oraz Jakie działania zmierzające w kierunku poprawy stanu obsady lekarskiej w przychodni w Strzelnie zamierza podjąć Narodowy Fundusz Zdrowia?

Magdalena Lachowicz, 12 I 2018

Rolniku - DK

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.