Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Podczas koncertu zagrała Jeziorańska Orkiestra Deta OSP pod batuta Wojciecha Skowrona fot. Paweł Lachowicz

W niedzielę, 19 stycznia w Wilczynie odbył się koncert charytatywny Gramy dla Eweliny.

Ewelina, 13 czerwca ubiegłego roku uległa wypadkowi komunikacyjnemu. Wspólnie z siostrą wracały do domu. Niestety, nie udało im się tam dotrzeć. Zdarzył się tragiczny wypadek, wypadły z trasy i uderzyły w drzewo. Starszą siostrę przewieziono karetką do szpitala, Ewelinę, w stanie krytycznym zabrał śmigłowiec. Jej stan był bardzo ciężki. Złamane żebra, obojczyk, miednica, silny obrzęk mózgu. Lekarze kazali przygotować się na najgorsze. Później powiedzieli, że to cud, że w ogóle przeżyła. Od tego czasu znajduje się w śpiączce, obecnie ma podłączoną rurkę tracheotomijną oraz PEG do żołądka. Rodzice pokonują codziennie prawie 200 km, by spotkać się z córką w szpitalu. Każdego dnia jadą tam z nadzieją, że usłyszą dobrą wiadomość, że ich dziecko wybudziło się ze śpiączki. Rodzice, siostra i przyjaciele próbują obudzić Ewelinę - Wierzymy, że słyszy nasz głos i czuje nasz dotyk. Próbujemy nawiązać z nią kontakt wzrokowy – mówi rodzina Eweliny. Ewelina przed wypadkiem była zawsze uśmiechnięta i pełna energii, ze sposobem na rozwiązanie każdej zagadki. Studentka matematyki, animatorka zabaw dla dzieci, wokalistka w chórze Sursum Corda i zespole Cantus. Od 26 sierpnia Ewelina przebywa w Polskim Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej w Sawicach na oddziale wybudzeń ze śpiączki - Każdego dnia z całych sił walczy o to, by do nas wrócić, nawiązać z nami kontakt. Jesteśmy dumni z każdego jej maleńkiego postępu. Szczęśliwie dla nas pobyt w tym ośrodku jest finansowany przez NFZ. Jednak w chwili, gdy dojdzie do pełnego wybudzenia będzie musiała opuścić to miejsce, a rehabilitacja dalej będzie konieczna, aby mogła odzyskać pełną sprawność i wrócić do życia sprzed wypadku. Jednak prywatny pobyt w ośrodku rehabilitacyjnym dostosowanym do jej potrzeb, to koszt około 30.000 zł miesięcznie. Jest to ogromna kwota, gdy bierze się pod uwagę chociaż półroczny pobyt - Ewelina nie poddaje się, walczy każdego dnia. Potrzebuje też naszej pomocy, aby móc zapewnić jej leczenie i rehabilitację. Sprawmy, żeby na jej twarzy znów pojawił się uśmiech. W imieniu wszystkich bliskich Eweliny, rodziny i przyjaciół, zapraszamy was serdecznie do udziału w koncercie, będzie pyszne ciasto, aromatyczna kawa, nie zabraknie też uczty dla ucha, gdyż wysłuchamy koncertów zarówno dorosłych jak i dzieci – dodaje Karolina Jarka.
Niedzielne, charytatywne działanie rozpoczęło się rankiem w miejscowej hali sportowej turniejem piłki halowej. Podczas trwającego turnieju odbył się pokaz zumby. Po południu w miejscowym kościele pw. św. Urszuli odbyła się msza św. z prośbą o powrót do zdrowia Eweliny. Eucharystię uświetnił występ parafialnego chóru Sursum Corda pod dyrygenturą Kamila Trzebińskiego. Po mszy św. w hali sportowej rozpoczął się koncert główny Gramy dla Eweliny. Podczas koncertu wystąpiły dzieci z SP Wilczyn, Wójcin, Jeziora Wielkie, Orkiestra Dęta OSP Jeziora Wielkie pod batutą Wojciecha Skowrona, jeziorańsko – wilczyński zespół rockowy Avengers. Głównie grający covery i wykonujący utwory Dżemu, Perfectu, czy też Breakoutu. Zespół powstał ponad rok temu i gra w składzie: Andrzej Rachuba (vocal), Jakub Korzeniewski (perkusja), Mariusz Łukawski (bass), Andrzej Kwiek (gitara solowa), Adam Giszter (gitara solowa). W ich wykonaniu będzie można usłyszeć m.in. Czerwony, jak cegła, Nie płacz Ewka, Wehikuł czasu, Harley mój.
Ponadto wystąpili: dzieciu z klasy skrzypiec Szkoły Muzycznej w Wierzbinku Malwiny Stefańskiej, duet Magdalena Gościniak i Krzysztof Brezyna, duet Mariusz Urbaniak i Julia Wasielewska, schola ze Ślesina, uczniowie Prywatnej Szkoły Muzycznej Świat muzyki z Wilczyna, Klasa śpiewu Ogniska Muzycznego w Skulsku Katarzyny Pietrzak, Justyna Gadzińska w duecie z Kamilem Trzebińskim oraz soliści Wiktoria Marciniak, Wiktoria Łepska, Wiktoria Bejenka, Julia Kulczewska, Natasza Blejwas, Lena Kuczyńska. Nie zabrakło występu dzieci z zespołu regionalnego działającego w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wlkp. w Wójcinie: Helena Szymczak, Izabela Skowrońska, Weronika Derenda, Nikola Chudy, Gabriela Dymarkowska, Nikola Maciejewska, Zuzanna Szpulecka, Jessica Goodman, Nadia Szydłowska, Magdalena Lewandowska, Kinga Mochańska, Nikola Pryka, Piotr Wasilewicz, Antoni Kamelski, Paweł Kornacki, Wiktor Drzazgowski, Dawid Galewicz pod kierunkiem Beaty Jąkalskiej i Pawła Politowskiego.
Na obu wydarzeniach można było zjeść kiełbaskę z grilla, która przygotowywali druhowie z OSP Wilczyn i Dębówiec, napić się kawy, herbaty i skosztować pyszne ciasto oraz popcorn. Można było także wziąć udział w atrakcyjnych licytacjach i znaleźć odpowiednie dla każdego wieku fanty na kiermaszu. Wśród licznych ofiarowanych na licytację fantów wylicytowano między innymi las w słoiku za 700 zł, pluszowego misia wraz z bonem na 10 kg truskawek wylicytowano za 1.050 zł, traktor dziecięcy za 1.100 zł, pstrągi za 200 zł oraz obraz olejny przedstawiający uliczki Strzelna za 700 zł. W sumie za licytacje i wpisowe z turnieju organizatorzy zebrali 20.020 zł. We wszystkich puszkach, do których datki zbierali wolontariusze było 18.837,79 zł. Łączna zebrana kwota wyniosła 38.857,79 zł – Jesteście wielcy, dziękujemy za wszystko – powiedziała Karolina Jarka.
Organizatorami przedsięwzięcia byli rodzina i przyjaciele Eweliny, a wśród nich Oliwia Stefańska, Malwina Stefańska, Wiktoria Marciniak oraz główna inicjatorka i organizatorka akcji Karolina Jarka.
Warto dodać, że Karolina Jarka utworzyła też konto w Internecie Pomagamy Ewelinie wrócić do zdrowia na profilu Zrzutka.pl. Do chwili obecnej różne kwoty wpłaciły tam 424 osoby. Na tym koncie uzbierane jest już 40.033 zł. Do końca zrzutki pozostało jeszcze 101 dni.

Więcej zdjęć w naszej galerii.

Paweł Lachowicz, 20 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.