Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Mimo planowanej likwidacji laboratorium w Strzelnie dla pacjentów nic się nie zmieni. Krew nadal będzie pobierania w strzeleńskiej placówce, tam również będzie można odebrać wyniki badań.

W związku z rozbudową szpitala w Mogilnie i przeniesieniem do Mogilna wszystkich funkcjonujących dotychczas w Mogilnie i Strzelnie oddziałów szpitalnych planowana jest również koncentracja dzialałności labolatoryjnej w mogileńskiej lecznicy. Utrzymywanie dwóch labolatoriów ma generować zbyt duże koszty i w związku z tym nowa dyrekcja postanowiła zmienić politykę ich prowadzenia. Miejscem pracy laborantów będzie Mogilno, natomiast pacjenci nadal swoją krew do badań będą mogli oddawać w Strzelnie, gdzie będzie funkcjonował punkt pobrań. Dalej ich próbki będą dowożone ze Strzelna do Mogilna, wyniki ich badań również będą przesyłane spowrotem do Strzelna. Stanie się tak jednak dopiero po wyremontowaniu pomieszczeń laboratorium znajdującego się w filii szpitala w Mogilnie.

- Założenie jest takie, że laboratoria łączymy w jedno, łączymy je w Mogilnie natomiast moment przeprowadzki nastąpi wtedy, kiedy zostanie wyremontowany budynek A, czyli budynek stary (chodzi o szpital w Mogilnie - przyp. das) do którego wróci interna i jednocześnie będzie przebudowywana siedziba labolatorium, aby można było zmieścić połączone labolatoria. To będzie gdzieś koniec bieżącego roku (...) W projekcie jest prowadzenie punktu pobrań w Strzelnie i z punktu widzenia pacjenta nie będzie żadnej różnicy. Pacjent przychodzi, oddaje krew, w tym samym miejscu odbiera wynik - informowała podczas sesji Rady Powiatu w Mogilnie 23 stycznia dyrektor SPZOZ w Mogilnie Ewa Bonk-Woźniakiewicz.

Nowinką ma być także wprowadzenie możliwości odbioru wyników badań bez wychodzenia z domu w internecie, poprzez wpisanie odpowiedniego kodu przypisanego do danego pacjenta.

Damian Stawski, 29 I 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.