Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

11 powiatów w województwie kujawsko-pomorskim, w tym mogileński, żniński, inowrocławski oraz słupecki w województwie wielkopolskim znajdą się od najbliższej soboty w czerwonej strefie. Podniesione zostaną też obowiązujące teraz obostrzenia. Powiat gnieźnieński, tak jak dotychczas będzie w strefie żółtej.

W czwartek 15 października w skali kraju padł rekord nowych zakażeń koronawirusem. W całej Polsce potwierdzono dzisiaj ponad 8.000 nowych przypadków. W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 od soboty 17 października powiat mogileński i powiat słupecki znajdzie się w czerwonej strefie. Obecnie, jak cały kraj znajdują się w strefie żółtej.

O nowych założeniach w przeciwdziałaniu rozwojowi epidemii mówił dzisiaj na popołudniowej konferencji premier rządu Mateusz Morawiecki. W strefie czerwonej znajdą się od najbliższej soboty 152 powiaty w całym kraju, w tym na obszarze województwa kujawsko-pomorskiego 11 powiatów ziemskich oraz cztery z pięciu miast na prawach powiatu: Bydgoszcz, Grudziądz, Włocławek, Toruń. W czerwonej strefie znajdą się m.in. powiaty: mogileński, słupecki (województwo wielkopolskie), nakielski, żniński, inowrocławski, bydgoski. Natomiast położony już w województwie wielkopolskim powiat gnieźnieński, z którym powiat mogileński graniczy, będzie nadal w strefie żółtej.

Zmienią się także obostrzenia obowiązujące w strefach. I tak w strefie czerwonej będzie obowiązywało:

* ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;

* od 19 października - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela i inne);

* podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2;

* w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;

* w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązywać będą takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

* lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6.00 - 21.00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21.00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;

* ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym - zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;

* wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;

* w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;

* zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Zasady obowiązujące w strefie czerwonej dotyczą już także powiatu mogileńskiego

Aktualnie w powiecie mogileńskim potwierdzonych jest 96 przypadków zakażeń koronawirusem, od początku epidemii jest to 129 osób

Marek Holak, 15 X 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.