Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Chcesz wysłać wiadomość do redakcji? Napisz na nasz adres e-mail

Skarbonka na wpłaty dla Franka Dziennika pojawiła się na sesji Rady Powiatu w Mogilnie fot. Justyna Kulpińska

Jednym z elementów, który towarzyszył poniedziałkowej sesji Rady Powiatu w Mogilnie była puszka na datki dedykowana cierpiącemu na zespół hipoplazji lewego serca (HLHS) Frankowi Dziennikowi. Przedstawiciele Rady Powiatu Mogileńskiego mogli wrzucić do niej swoją cegiełkę i wspomóc walczącego o życie chłopca.

O tym, jak wielkie są serca kilku tysięcy ludzi dobrej woli rodzice Franka Dziennika przekonali się w minionych tygodniach. Zbiórka internetowa na portalu siepomaga.pl, która w całości przeznaczona zostanie na przeprowadzenie kosztowej operacji w niemieckiej klinice w Munster, zakończyła się nadspodziewanym sukcesem. Na ponad dwa tygodnie przed jej zakończeniem na koncie stworzonym z myślą o 2,5-latku z Mogilna znalazło się prawie 200.000 zł. Pieniądze wpłacane są nadal.

Świadomość, że na świecie jest tak wielu dobrych ludzi sprawia, że przyszłości boimy się trochę mniej. Dzięki Wam odzyskaliśmy nadzieję i siłę do dalszej walki. To, co dla nas zrobiliście było niesamowite, dziękujemy każdemu, kto zaangażował się w pomoc. Mamy nadzieję, że niebawem wrócimy do Was z dobrymi informacjami - pisali przepełnieni wdzięcznością rodzice.

Z wyjazdem do kliniki łączą się dodatkowe koszty - przed wszystkim opłacenie pobytu w hotelu dla jednego z rodziców. Każda kolejna złotówka wpływająca na konto Franka pozwoli rodzinie sprostać wszelkim wydatkom. Podczas sesji Rady Powiatu w Mogilnie swoje wsparcie okazali radni. Puszkę ustawił przewodniczący Rady Powiatu Robert Musidłowski. - Jeżeli możemy to bądźmy hojni - zwrócił się do zebranych.

Oprócz Rady Powiatu Mogileńskiego Robert Musidłowski inicjował także zbiórki w Urzędzie Miejskim w Mogilnie, Starostwie Powiatowym i miejscowym Urzędzie Skarbowym. W zbiórce pomagały mu Milena Cierpisz, Tatiana Urban, Agnieszka Szypura i Dorota Musidłowska. Puszki we wtorek zostały przekazane ojcu chorego Franka. Po przeliczeniu okazało się, że zebrano kwotę 2.081 złotych i 46 groszy.

Justyna Kulpińska, 2 XII 2020

W związku z nowelizacją ustawy Prawo telekomunikacyjne informujemy o korzystaniu przez stronę palukimogilno.pl z plików cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich używanie.